Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Y Burgu Örgü Modeli Yapılışı

Saç örgü modellerinde olduğu gibi Y burgu örgü modeli de çok sık kullanıyoruz. Battaniye modellerinde, şapka modellerinde , örgü kazak, yelek modellerinde sıkça kullanıyoruz. Erkek bebek yelek örgü modelleri ve yapılışlarında, yetişkin erkek yelek örneklerinde çok tercih edilen bir model. Bende eşim için bir kazak örmüştüm. Ve saç örgüsü, Y burgu örgü modelinden , baklava diliminden olaşan şık bir örnekti.  Y burguyu da saç örgüsünde olduğu gibi ilmeklerin yerlerini değiştirerek yapıyoruz. 3 lü saç örgüsü nasıl yapılır daha önce paylaşmıştık. Bugün benzer bir teknikle yapılan burgu örgü modellerinden Y şeklinde olanın yapılışını anlatacağız. Bebek örgü modellerinde, hırka modellerinde , atkı , şapka boyunluk modellerinde ve diğer örgü modellerinde kullanabilirsiniz.

Anlatımlı Y Burgu Örgü Modeli Örneğinin Yapımı

Saç örgü modelinde olduğu gibi ilmeklerin yerlerini değiştirerek yapıyoruz. İçten dışa ilmeklerin yerlerini değiştirerek şekil veriyoruz. İlmek sayılarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Çift sayı olmasına dikkat edin. İlmekleri yer değiştirirken daha düzgün ve güzel olacaktır. Model videoda ayrıntılı bir şekilde anlatılmakta. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa sorabilirsiniz. Y burgu ve saç örgüsünü yaparken iki model arasına ters örgü koyarsanız örnek daha net görünecektir.

Şimdi Y burgu örgü modelinin nasıl yapıldığını videolu olarak görelim. Takıldığınız herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler