Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Örgü Şerit Saç Bandı Yapımı

Halka halka şerit halinde hazırlanmış değişik bir örgü saç bandı modeli yapımı hazırladık. İç içe halkalardan oluşan güzel bir model. Yapılışını sizlere videolu olarak vereceğiz. Mutlaka denemelisiniz . Çok güzel bir model. Aynı şeritten iki tane örüp birbirine sarıyorsunuz. Bu teknikle başka farklı şekillerde örgü modelleri yapmıştık. Atkı modelinde kullanmıştık bu tekniği. Video yabancı ama yaptığı örgü net şekilde anlaşılıyor. Sayıları ilk birkaç turun anlatımını sizlere verdik. Sizde yaptığınız modelleri bizimle paylaşabilirsiniz. Anlatımlı saç bandı yapımı modelleri paylaşımlarımız olmuştu. Tığ işi örgü modellerinden, şiş örgü modellerinden oluşan çeşit çeşit saç bandı modelleri hazırladık. Kordon örgü modeli yapımından çok şık saç bandı örnekleri yapabilirsiniz. Yine şiş örgü den oluşan pirinç örgü saç modeli yapabilirsiniz. Çok daha farklı olarak kurdelelerle, çiçeklerle, tüylerle, boncuklar ve taşlarla süslenmiş saç bandı modelleri de yapabilirsiniz.

Örgü Şerit Saç Bandı Nasıl Yapılır?

Videolu, Örgü Şerit Saç Bandı Yapımı

Modelin yapılışı çok zevkli.

1.tur : 6 zincir çekelim. 2. zincire batıp devam ederek 5 sık iğne yapalım.

2. tur : 10 zincir çekelim. Son sık iğne üzerine sık iğne ile batalım.

3.tur : Dönelim. Oluşan halkanın içine 21 tekli trabzan yapalım. ( Tığa ilmek alıp batıyoruz sık iğne gibi tek seferde batarak örüyoruz. ) İlk halkamızı oluşturduk.

4.tur : 1. turda yaptığımız sık iğne üzerinden devam ediyoruz. 3 zincir çekiyoruz. Ve devam ederek 4 trabzan yapıyoruz.

5.tur : 16 zincir çekip dönüyoruz. Az önce yaptığınız trabzanların 3 zincir ile olan kısmına sık iğne ile batıyoruz. Ve oluşan yeni halkanın içine 21 tekli trabzan yapıyoruz.

Model bu şekilde ilerliyor. Değişik ve güzel bir model. Kalan kısmı videodan takip ederek yapabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler