Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Örgü Elbezi Modeli Yapılışı

Sizlere videolu kolay elbezi örnekleri yapımı hazırladık. Bu modelden daha büyük örerek kırlent modelleri, yatak örtüsü modelleri, bebek battaniyesi modelleri yapabilirsiniz. Elbezi eskiden beri yapılan güzel mutfak dekorasyonunda önemli bir yere sahip olan ürün. Çeyizlerde şimdi varmı bilmiyorum ama örgü elbezi modelleri bulunurdu. Rahmetli anneannem benim için örmüştü. Kullanmaya kıyamıyorum. Birleştirip battaniye yapmayı düşünüyorum. Benden de kızıma hatıra kalsın istiyorum. Tabi onların zamanına çeyiz diye birşey kalırmı bilmiyorum.

Şimdi anlatacağımız videolu örgü modellerini mutfaklarınızda örgü tutacak modelleri olarak kullanabilirsiniz. Yapılışı oldukça kolay. Ekose desenli mutfak bezleri. Farklı renklerde yapacağınız örgü modelleri elbezleri, tutacaklar hazırlayabilirsiniz. Sevdikleriniz için hediye olarak da güzel bir fikir. Yakın arkadaşlarınız için, kızları için, akraba ve sevdiğiniz evlenen arkadaşlarınız çeyizi için örüp hediye etmek çok iyi olacaktır. El emeğinden daha güzel bir hediye olabilirmi.

Örgü Elbezi Modeli Nasıl Örülür?

Malzemeler

  • Pamuklu iplik
  • 3 mm tığ
  • Makas
  • İğne

Modelin yapılışı videoda ayrıntılı olarak gösterilmiştir. Takip ederek kolayca yapabilirsiniz. Örerken takıldığınız yer olursa sorabilirsiniz. Elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Model trabzanlardan ve kafeslerden oluşuyor. Ekose deseni vermek için daha sonra model bittiğinde üzerine ilmek kaydırma ile geçiyorsunuz.

Videolu, Örgü Elbezi Modeli Yapılışı

Videolu, Örgü Elbezi Modeli Yapılışı 1

Videolu, Örgü Elbezi Modeli Yapılışı 2

Örgü Elbezi – Örgü Tutacak Yapılışı Video

Kaynak : https://www.diysmartly.com/video-tutorial-best-looking-kitchen-cloths/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler