Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Neon Renklerde Örgü Şapka Yapılışı

Şimdi anlatacağımız modeli daha önce farklı modellerde de kullandık. Yapılışı oldukça kolay. Battaniye modelleri ördük, şapka modelleri , atkı modelleri ördük. Örgünün üzerini süslemeye de uygun bir örnek. Örgü bilmeyenler için kolay örgü modelleri ve yapılışları hazırladık. Neon renklerde çok güzel durmuş bu model. Farklı renklerde de örebilirsiniz. Tek renk olarak da. Gençler yeni renklere , neon renklere bayılacaklar. Gençler ve örgü severler farklı şekillerde şapka modellerinden hoşlanıyorlar. Katmanlı şapka modeli onlar için çok güzel bir model olacaktır. Dokuma modeli şapka son zamanlarda çok popüler. Türkiye’de ilk defa biz yayınlamıştık. Ördüğünüz şapkalar ince gelirse içine polar kumaştan, yünlü kumaştan astar geçirebilirsiniz. Güzel şapka modelleri giyelim derken üşütüp hasta olmayalım. Örgü şapka içine astar geçirme yaparak soğuktan korunalım.

Neon Renklerde Örgü Şapka Nasıl Yapılır?

Modele beğendiğiniz renkte , özelliklerde ipliklerle başlayabilirsiniz. Biz kalın bir iplik tercih ettik.

Videolu, Neon Renklerde Örgü Şapka Yapılışı 1

1.tur : 4 zincir çekip halka oluşturalım.

2.tur : 2 zincir çekip halka içine sık iğne yapıyoruz. 1 zincir çekip aynı yere sık iğne ile batıyoruz. Bu işlemi 7 kez yapıyoruz. 8 yuva olacak. Bu işlemi sihirli halka ile de yapabilirsiniz.

3. tur : Renk değiştiriyoruz. 1 zincirli yuvalara ilk yuvaya aynı yere 1 zincir sık iğne, 1 zincir sık iğne yapıyoruz. ( artırma ) bir zincir çekip bir sonraki yuvaya 1 sık iğne yapıyoruz. Sonraki yuvaya tekrar artırma yapıyoruz. Sıra sonuna kadar bu şekilde örüyoruz.

Teknik olarak model 1 zincir 1 sık iğne olarak yapılıyor. Sık iğneler bir önceki turda yaptığımız 1 zincirlerin içine yapılarak devam ediliyor. Çok şık bir şapka ve kolay bir örnek. Şimdi yapılışını videolu olarak görelim.

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Videolu, Neon Renklerde Örgü Şapka Yapılışı”
  1. LILIANA MABEL dedi ki:

    muy bonitas las cosas que hacen!!! felicitaciones!

    1. Melek dedi ki:

      gracias

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler