Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Bluz Modelleri

Havalar iyice ısındı. Şahane bir proje hazırladık bizde. Örgüye ara vermiyor yazlık örgü modelleri ile devam ediyoruz. Tığla bluz modelleri yapılışı var sırada. Şemalarda nasıl örüleceği açık bir şekilde gösteriliyor. İstediğiniz beden için örebilirsiniz. Yazlık örgü bluz modeli için yaza uygun ipler kullanabilirsiniz. Pamuklu olabilir, merserize, keten olabilir. Yazın sizi terletmeyecek ipler kullanabilirsiniz. Ve tabi kullanacağınız ipe uygun tığlar. İpin üzerine bulunan etikette kullanmanız gereken tığlar yazar. Onun üzerinden bir tercih yaparak örebilirsiniz. Elinizin sıkılık ve gevşekliğine göre tığ ölçünüzü belirleyebilirsiniz. Yaz için daha kolay olan yazlık bohem bluz yapılışını da deneyebilirsiniz. Çok şık. Geçtiğimiz senelerde paylaştığımız 2016 tığ işi yazlık bluz yapılışı yayınladığımız andan itibaren çok sevilmişti.  Tabi yayınladığımız tüm modeller çok seviliyor. Biz arasından sizler için birkaç modelin yapılışını paylaştık. Daha fazla yazlık bluz yapımı için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yazlık Tığ İşi Bluz Yapımı

Tığla bluz modellerini kendiniz için hemen başlayıp kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Yazın tatilde kullanabilirsiniz. Pontolon üzerine, etek üzerine kullanabilirsiniz. Yazlık bir örgü olduğu için yazlık iplerle örüyoruz. Tığ tekniklerinden zincir ve trabzanlarla yapılan bir model. Hadi önce hep birlikte şemaları görelim.

Tığla Bluz Modelleri 2

Tığla Bluz Modelleri 3

Tığla Bluz Modelleri 4

Tığla Bluz Modelleri 5

Tığla Bluz Modelleri 6

Şemada daire zinciri, uzun çizgi trabzanı + ise sık iğneyi temsil ediyor. Sembollerin anlamları genelde hep aynı. Diğer tığ işi projelerinde de bu semboller kullanılıyor.

Tığla Bluz Modelleri 1

Tığla Bluz Modelleri

Kaynak : https://www.stranamam.ru/post/12662438/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler