Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Çilek Modeli Nasıl Yapılır?

Yazma kenarı çilek modeli yapılışı hazırladık. Tığ işi çilek modeli nasıl yapılır ayrıntılı bir şekilde anlatan çok güzel bir video. Yazma kenarlarınız için uygulayabilirsiniz bu örneği. Havlu kenarları olarak da kullanabilirsiniz. Yapılışı biraz zahmetli ama çok şık bir örnek. Ben bayıldım. Tığ modellerinden çileği istediğiniz renklerde örerek yapabilirsiniz. Simli iplerle ördüğünüzde çok şık duruyor. Sanki üzerini tekrar işlemiş gibi. İğne oyası modellerine ara verip beğendiğimiz şık tığ oyası örneklerini de sizlerle yapılışını paylaşmaya devam ediyoruz. Bugün çilek oyası paylaşacağız. Geçtiğimiz günlerde tığ oyası fıstık ağacı yapımından bahsetmiştik. Fıstıklı modellerden çok güzel bir örnek. Tığ oyası fiyonk modeli yapılışı da zarif modellerden. Yapılışını yine videolu olarak hazırlamıştık. Videolu modellerimizden bir diğeri ise yeni boncuklu tığ oyası yapılışı. Güllü çok şık bir örnek. Tabi diğer tığ oyası örneklerimizde videolu. Beğendiğiniz modelleri yazmalarınız için dilerseniz havlularınız için yapabilirsiniz. Bugünkü modelimiz biraz zahmetli ama çok şık duran ördüğünüze değecek çilek modeli. Tığ işi çilek modeli nasıl yapılırmış görelim.

Tığ Oyası Çilek Modeli

Tığ İşi Çilek Modeli Nasıl Yapılır?

Tığ İşi Çilek Modeli Nasıl Yapılır? 1

3 boyutlu tığ oyası modelleri arayanlar için çok şık bir örnek. Yazma kenarlarına çok yakışacak. Küçük havlu kenarları modelleri içinde örebilirsiniz. Veya farklı bir yerde kenar oyası modeli olarak kullanabilirsiniz. Çok şık bir oya.

Tığ oyası çilek modeli için çileği yaparak başlıyoruz. 8 zincir çekip halka oluşturuyoruz. 3 zincir çekip yanına 7 dolgu yapıyoruz. 8 dolgu ( trabzan) oluyor. Kalan kısımları Türkçe videolu anlatımlı olarak tığ işi çilek modeli nasıl yapılır görelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler