Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Telden Örgü Yapılışı

Michigan sanatçı tarafından iç organları telden dantel olarak Anne Mondro insan anatomisini örerek onun kişisel yorumlarını sergiler. Her heykelde Mondro emeğinin yüzlerce saat uğraşarak ince çelik ve bakır tel ile yapmıştır.

Mondro teli tığ işi örgü modeli ile ilmek ilmek örerek organları oluşturmuştur. Sizlerde yapacağınız sanatsal çalışmalarda farklı fikirler kullanabilirsiniz.

Ben gördüğümde bu harika sanat eserini bayıldım doğrusu. Teli örmek , şekil vermek zor olsa gerek. Gerçekten emek işi. Sanırım örerken de eller acır. Yani ben öyle düşünüyorum. Ama aşağıda resimlerde göreceksiniz kendisi örerken ne kadarda huzurlu ve mutlu. Bu yüzden bu Anne Mondro’ nun yaptığı sanat eserlerini sizinle paylaşmadan geçmek istemedim.

Tel ile örgü ördükten sonra şekilde verilebilir diye düşünüyorum. Sizlerde farklı örgü modellerinizde telleri kullanabilirsiniz. Hem örgü insanı rahatlatıyor ve dertlerden uzaklaştırıyor. Örgü ve sağlık arasında yeni bakış açısı ile sağlığınızı güçlendirebilirsiniz. Örgüler terapilerde kullanılıyor. Örgü örerken rahatlıyorsunuz. Örgü insanları birbirine bağlıyor. Birbirimizden örnek alırken, nasıl yapıldığını konuşurken sosyal bir etkileşimde bulunuyoruz. Örgü aynı zamanda konsantrasyonu artırıyor. Kısacası örgü insanları mutlu ediyor.

Anne Mondro İnsan Anatomisi

Evet sanatçı Anne Mondro ‘ nun yapmış olduğu sanat eserlerini birlikte görelim.

Telden Örgü Yapılışı 2

Telden Örgü Yapılışı

Telden Örgü Yapılışı 10

Telden Örgü Yapılışı 12

Telden Örgü Yapılışı 14

Telden Örgü Yapılışı 11

Telden Örgü Yapılışı 13

Telden Örgü Yapılışı 9

Telden Örgü Yapılışı 8

Telden Örgü Yapılışı 7

Telden Örgü Yapılışı 6

Telden Örgü Yapılışı 5

Telden Örgü Yapılışı 4

Telden Örgü Yapılışı 3

Telden Örgü Yapılışı 1

Kaynak : http://www.lollyfeed.com/this-artist-meticulously-crochets-anatomically-correct-heart-from-wire/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler