Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tekerlek Örgü Modeli Yapılışı

Birçok modelde kullanacağınız kolay bir örgü. Tekerlek örgü modeli yapılışı. Orjinal ismi bu şekilde. Bizde farklı isimlerle biliniyor olabilir. Adım adım yapılışını sizlere fotoğraflarla hazırladık. Ve tabi şemaları da mevcut. Bu güzel örneği şiş örgü yıldız modelinin tığ ile yapılmış örneği diyebiliriz. Videolu şiş örgü yıldız modeli nasıl yapılır önceki yazılarımızdan bulabilirsiniz. Şapkalarda, hırkalarda, birçok örgüde kullanabilirsiniz. Aynı örneğin iki renkli olarak yapılışı da mevcut tariflerimiz arasında. Yıldızlar örgü modeli yapılışı da kolay şiş örgü modellerinden. Bebek örgü modelleri yapılışına yakışacak bir örnek. Daha çok örgü modelleri yapılışına mimuu.com dan ulaşabilirsiniz. Şimdi tekerleği andıran tekerlek örgü modeli yapılışına.

Değişik Örgü Modelleri Anlatımlı

Tekerlek örgü modeli yapılışı ismi ile değişik bir örnek. Bu modeli daha önce şiş ile yapmıştık. Biraz deniz kabuğu örgü modelini andırıyor. Şemalar ve fotoğraflarla nasıl yapıldığından bahsedeceğiz. Bebek örgülerinde, örgü saç bandı modellerinde, şapka modellerinde, kağıt ip çanta modellerinde kullanabilirsiniz. Dilediğiniz turda renk değişikliği yapabilirsiniz. Pamuklu ipler, merserize ipler ve beğendiğiniz tüm iplerle örebilirsiniz.

Önce şemada kullandığımız sembolleri ve ne anlama geldiğini görelim.

Tekerlek Örgü Modeli Yapılışı 30

Artık diğer şemalarla ve örgü fotoğrafları ile tarifimizin yapılışına geçebiliriz. Modeli önce kavramak için 25 zincir ile başlıyoruz.

Her turun başlangıcında önce şemalı verdik. Daha sonra örme aşamalarını. Şimdi de bittiğinde nasıl duruyor görelim.

Tekerlek Örgü Modeli Yapılışı 29

Kaynak : https://free-crochet-pattern-2009.blogspot.com/2012/11/how-to-crochet-wheel-stitch.html

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler