Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tek Parça Bebek Hırkası Yapılışı

Önleri oval tek parça örülen harika bir hırka tarifi. Bebek hırkaları için her rengi seçerek kızlar ve erkekler için örebilirsiniz. Şiş ile örülmüş birçok örneği bebek hırka yapımında kullanabiliriz. Erkek bebek hırka anlatımlı olarak örebiliriz. Kızlar için anlatımlı örgü hırka modellerine çevirebiliriz. İlmek sayıları ayarlanarak daha büyük çocuklar içinde örülebilir. Bebe yünleri ile hırkalar örebilirsiniz. Tek parça bebek hırkası yapılışı çok güzel bir model. Bebekler için örülen tulumlar üzerine, örgü etekler üzerine, örgü elbise üzerine örerek kullanacağınız bir model. Örgü bebek hırka yapılışı için mavi tonları seçilmiş. Güllü düğmeler kullanılmış. Sarı düğmeler, gri düğmeler kullanabiliriz. Pembe düğmelerde tamamlayabiliriz.

Örgü Bebek Hırka Yapımı

Ajurlu şiş örgü örnekleri ile örülmüş tek parça bebek hırkası yapılışı var. Yeni doğan bebekler için örülen hırkada 120 gram ip kullanılmış. 330 metrelik iplerden. Daha büyük çocuklar için 250 mlik ipler kullanabilirsiniz. Kollarında, yakasında, etek uçlarında haraşo örgü modeli kullanıyoruz.

Tek Parça Bebek Hırkası Yapılışı

Işıl hanımın ellerinden çıkan harika bir hırka. Hafif ve çok zarif. 3,5 mm şiş ile örülmüş. Alize happy baby kullanılmış. 3 ve katları olacak şekilde ilmekleri atıyoruz. Modelde 192 ilmek atılarak başlandı. 3 sıra haraşo örüldükten sonra model kurularak örgüye devam ediliyor. Hırka aynı ilmek sayısı başlanıp örüldüğünde aşağıdaki gibi görünecek. Bittiğinde ise nasıl duracağını yukarıda göstermiştik.

Tek Parça Bebek Hırkası Yapılışı 2

Sıra geldi tek parça bebek hırkası yapılışını izlemeye. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
One thought on “Tek Parça Bebek Hırkası Yapılışı”
  1. Alba dedi ki:

    Bellos los tejidos que haces, verte beaitifull. Desde Argentina si Norte la provincia de Salta, un gran abrazo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler