Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Su Taşı Örgü Modeli

Sırada su taşı örgü modeli var. Kolay bir örnek. Ve birçok iple birçok örgü modelinde kullandığımız bir model. Dantel örneklerinde, örgü yelek modellerinde, şal modellerinde, bebek battaniyesinde ve burada aklımıza gelmeyen birçok örgü modellerinde kullanıyoruz. Uzun şeritler halinde örebiliyoruz. Şal yaparken örneğe göre kısa kısa veya tek tur olarak örüyoruz. Ara örnek olarak çok kullanıldığı için her örgüye yakışıyor. Renkli iplerle su taşı örneğinden harika bir el örgü hırka modelleri örmüştük. Çok beğenilmişti. Uyarlanarak her yaş için örülebilir.

Su Taşı Örgü Modeli

Sizde su taşı örneği ile yukarıdaki gibi güzel bir hırka örebilirsiniz. Çocuklara da örgü öğretilirken ilk olarak su taşı modelleri öğretilir. Ben ilk onu öğrenmiştim galiba. Kolay ve güzel. Şal kenarlarında da onu kullanıyoruz genelde. Birçok örgünün kenarında. Zincirli yuvalı kısımlara püskül takmak veya kenar oyası örmek daha kolay oluyor galiba. Su taşı örgü modeli kolay bir örnek. Şimdi detaylı yapılışına geçelim.

Su Taşı Örneği Yapımı

Kalın iple, ince iple, dantel ipleri ile hangi iple örülürse örülsün çok güzel duran bir örnek. Patik modellerinde, bebek battaniyesinde, hırkalarda, yeleklerde çok güzel duran bir örnek. Üst kısımda renkli iplerle örülmüş yakalı güzel bir hırka var. Su taşı örgü modeli ile yapılmış. Şimdi de patiğe, battaniyeye, yine güzel bir hırkaya örnek görelim.

Su Taşı Örgü Modeli 1

Su Taşı Örgü Modeli 2

Su Taşı Örgü Modeli 3

Su Taşı Örgü Modeli 4

Çok güzeller değil mi. Hırkalar kalın iplerle örülmüş. Patikler patik ipleri, nako pırlanta ile örülmüş. Her iple örüldüğünde çok güzel duruyor. Su taşı örgü modeli zincir ve trabzanlarla yapılıyor. İşte videolu tarifi. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler