Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sivilce, Akne Giderici Maske Tarifi

Siyah noktalar, akne ve sivilceler bir çok insanın istemediği, bunun yanı sıra baş etmesi güç sorunların başında gelmektedir. Zaman zaman arkadaş tavsiyelerine uyarak aldığımız kremler tenimizle uyum sağlamadığı için sivilce ve aknelerin giderilmesi de mümkün olmuyor.

Sivilce ve aknelerin oluşmasındaki en büyük sebeplerin başında cildin temiz olmaması geliyor. Cildi temiz tutmak bu sorunların önüne geçmenin temel kurallarından birisidir. Ama illa ki zaman zaman yaşadığımız aksaklıklar cilt bakımımızı tehdit eder. Bunun için de doğal ve sağlığa zararsız arayışlar içine gireriz. Bu yazımızda size sivilce ve akne giderici maske tariflerinden bahsetmek istiyoruz. Yine diğer pratik bakım bilgileri için bağlantıyı tıklayabilirsiniz. Hatta bir önceki kırışıklık giderme maskesi tarifini de inceleyebilirsiniz.

Sivilce, Akne Giderici Maske Tarifi

Sivilce Maskesi Tarifi

Sivilce, özellikle ergenlik dönemlerinde başlayıp hayatımızın her anında karşımıza çıkabilecek ufak cilt problemlerinin başında gelmektedir. Sivilcesiz bir cilde sahip olmanın temel amacı hiç şüphesiz ki temiz bir ciltten geçmektedir. Fakat buna rağmen ortaya çıkan sivilceler ile baş edebilmenin de yöntemleri vardır. Her insanın rahatlıkla uygulayabileceği bu yöntemleri sizler için derledik.

Cilt temizliğine katkı sunan ve sivilceleri temizleyen yegane şey hiç şüphesizdir ki gül suyudur. Gül suyu hem cildi temizlemesi hem cildin arındırılması için kullanılan bitki ve onun özünden alınmış sudur. Cilt bakımı için bayanların sıklıkla kullandığı bu uygulama tamamen doğal olmakla beraber etkili sonuçlarda sunmaktadır. Cildiniz ister yağlı isterse kuru olsun, sivilce maskelerinizi gül suyu ile kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Gül suyu ile maske hazırlamak için 100 mililitre gül suyuna 2 yemek kaşığı bal, iki yemek kaşığı şeker ve 2 yemek kaşığı e vitamini yağı karıştırıp pamukla cildinize uygular ve buna devam ederseniz sivilcelerin ve sivilceye bağlı izlerin kısa sürede yok olacağını görürsünüz.

Bir diğer karışım ise limonla yapılmaktadır. Bir çorba kaşığı limon suyu ve iki çorba kaşığı balı karıştırarak ocağa koyunuz. Bu malzemeler sürülebilecek ısıya (ılık) gelince pamuk yardımıyla cildinize sürün. 15 dakika bekleyip cildinizi temizlemeyi unutmayın. 10 gün süreyle bu karışımı cildinize uyguladığınız da ortaya çıkan sonuca inanamayacaksınız.

Sivilce ve aknelerle ilgili bir diğer karışım ise Limon ve Yumurta akı karışımı ile ortaya çıkmaktadır. Bir çay kaşığı limon suyu ile yumurtanın akını karıştırıp cilde sürmeniz ve 20 dakika içerisinde temizlemeniz cildiniz de gözle görülür değişikliklere sebep olacaktır. Haftada iki kez uygulamanız halinde sivilce ve aknelerden çabucak kurtulacağınıza şahit olacaksınız.

Akne Maskesi Yapımı

Sivilceler için yukarıda sizin için karışımları verdik. Şimdi ise aknelerle ilgili karışımları aktarmaya gayret gösterelim. Birinci karışımımız Kil ve limonun karıştırılmasıyla ortaya çıkan formüldür. Bir çay kaşığı limon suyunu bir çay kaşığı kil ile ve aspirin tozu ile karıştırdığınız da akneleriniz için eşsiz bir maskeyi ortaya çıkarmış olursunuz. Aknelerin yoğunluklu olduğu bölgeye bu karışımı sürmeniz ve haftada 1 kez uygulamanız akne probleminize tamamen çözüm olacaktır.

Akneler ile ilgili bir diğer karışım ise Bal ile elma maskesidir. Elmayı rendeleyip içerisine 3-4 yemek kaşığı bal koyarak karıştırın ve bunu cildinize uygulayın. 20 dakika bekleyip sildiğiniz de sonuca inanamayacaksınız. Sürekliliği halinde ise akne problemlerinizin tamamen son bulduğuna şahit olacaksınız.

 

Resim: http://remedydaily.com/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler