Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Bebek Patik Modelleri ve Yapılışı

Yavrularımızın minik ayakları üşümesin diye patik modelleri ile devam ediyoruz. Bebek patiklerinden kız ve erkek bebekler için örebileceğiniz bir model. Ördüğünüz hırka modellerine takım olarak aynı renkte bu güzel şişle bebek patik modelleri ve yapılışını örebilirsiniz. Atkılara, şapkalara takım, bebek battaniyesine takım bebek patikleri yapılışı örebilirsiniz. Daha çok modelimiz var. Mesela yeni ve değişik bir örnek olsun derseniz ponponlu bebek patiği yapımı çok güzel bir örnek. Kazlarınız ve erkek bebekleriniz için hemen örmeye başlayabilirsiniz.

Bebek Patik Yapımı Videosu

Şişle bebek patik modelleri ve yapılışı için patik ipi, 3 numara şiş kullanıyoruz. Patiği 8. aydan itibaren 1.5 yaşa kadar kullanabilirsiniz. 52 ilmekle başlanıp bir sıra ters örülür. Örgünün düzünde 2 düz 2 ters örülür. İkinci sıra  örgünün arka sırasında ilmekler ne geliyorsa tersi ters düzü düz örülür. Üçüncü sırada  ilmekler yer değiştirerek düz ilmekler ters ilmeğe çevrilir ters ilmekler düz yapılır pirinç örgü modeli yapılarak patiğin alt kısmı biter.

Burun kısmını yapmak için 52 ilmek üçe ayrılarak 21 ilmek sağ şişe, 10 ilmek  ortaya , diğer kalan 21 ilmek ise sol şişe ayrılır. İlk 21 ilmek  model uygulanır orta kısma kadar örülür . Ortada ayrılan 10 ilmeğin 9 u düz örülür 10. İlmek diğer şişten bir ilmekle beraber kesilir Arka sırasında  9 ilmek ters örülüp 10 ilmek diğer şişteki bir ilmekle bir kesilir . Orta kısmı önden düz arka sırasında ters örülüp her iki yandan ilmek eksilmesiyle 21 ilmek 12 ilmeğe kadar düşürülür.  En son sırada  kalan 12 ilmek ters örüp sıra biter bir sıra daha örgünün düzünde 12 ilmek model örülür orta kısmı da düz örülür arka sırasında da aynı şekilde ilmekler örülür. Tekrar örgünün düzünde bağcık  yeri oluşturmak için bir ilmek örülür bir dola iki ilmek bir kes bu işlem sıra sonuna kadar tekrarlanır  üzerine 5 diş 10 sıra düz örülerek haraşo yapılır. İlmekler kesilerek patik biter önce yandan sonra alt kısmından dikilir. İstenilen uzunlukta zincir çekip ucuna çiçek yapılarak kordon yapılır ve geçirilir.

Şişle Bebek Patik Modelleri ve Yapılışı

Şişle Bebek Patik Modelleri ve Yapılışı 1

Şişle Bebek Patik Modelleri ve Yapılışı 2

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler