Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Renk Desenli Kolsuz Yelek Yapılışı

Çok güzel bir model daha. İçinizi ısıtacak. Aynı örneği farklı örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Yelek modellerinden şal modellerine, bebek battaniyelerine, yazlık hırka modellerine kadar örebilirsiniz. Yapılış şekli olarak biraz çizgili yelek yapılışına benziyor. Alt kısmını süveter gibi birleştiriyoruz. Sıradışı, orjinal bir model. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde iyi bir fikir. İki dikdörtgen parça örüyoruz ve etek ucundan sık iğne ile birbirine birleştiriyoruz. Dilerseniz renk desenli kolsuz yelek yapılışı aşamalarına geçelim.

Merserize Örgü Yelek Yapılışı

Renk desenli kolsuz yelek yapılışı için merserize ipler, pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Modelde % 70 pamuklu, % 30 koyun yünlü bir iplik kullanılmış. Ve 5 mm tığ ile örülmüş. Şema üzerinde verilen ölçüler sırasıyla 36/38 – 40/ 42 – 44/46,48 bedenler için cm ölçüleridir. Şimdi modelde kullandığımız ana desenin şemasını görelim.

Renk Desenli Kolsuz Yelek Yapılışı 1

Şemada daire zincir, uzun çizgi trbazan, siyah dikdörtgenler sık iğne anlamına geliyor. Renkleri istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Tek renk olarak da örebilirsiniz. Renk geçişlerini de dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Renk Desenli Kolsuz Yelek Yapılışı

Bedenimize göre zincir çekiyoruz. O zincir +3 zincir ekleyip 4. zincirden şemayı uygulamaya başlıyoruz. 2 tane dikdörtgen parça örüyoruz. Parçaları u harfi gibi sırttan öne doğru omuzları örtecek şekilde yerleştirip alt kısımdan sık iğne ile birleştiriyoruz. Anlatmak istediğim biraz karışık gelmiş olabilir. Modelin bitmiş halini gösteren fotoğrafa baktığınızda daha kolay anlayabilirsiniz. Her yaşa göre örebileceğiniz çok hoş çok güzel bir model.

Renk Desenli Kolsuz Yelek Yapılışı 2

Kaynak : https://verena.ru/vyazanie-kruchkom/azhurnyy-pulover-iz-dvukh-pryamougolnikov-6384/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler