Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Püskül Yapımı

Battaniye kenarlarında, şal kenarlarında ve birçok örgü modelleri kenarlarında süsleme olarak püskül yapımını kullanıyoruz. O yüzden ayrıntılı olarak püskül yapımını resimli olarak hazırladık. Püskülleri kullandığımız alanlardan bahsedelim biraz. Püsküllü iğne oyası yapılışında püskül kullanıyoruz mesela. Battaniye modellerinin köşe kısımlarında püskül yapımı modelleri çeşitlerini kullanabilirsiniz. Değişik püskül modellerini istediğiniz çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Püskülleri sadece örgü modellerinde değil diktiğiniz kıyafetlerinizde, masa örtülerinde, duvar panosu modelleri çalışmalarında kullanabilirsiniz. Masa örtüsü köşelerinde püskülleri kullanabilirsiniz. Kendinize şal dikip köşelerine püskülleri kullanabilirsiniz. Yapılışı oldukça kolay. Püskül yapımını tespih süslemelerinde de kullanabilirsiniz. Püskül oyasında kullanabilirsiniz. Hadi şimdi püskül yapımının detaylarını inceleyelim.

Püskül Nasıl Yapılır?

Püsküller ev dekorasyonunda çok kullandığımız aksesuarlardan biri. Örgüde, ev dekorasyonunda çok kullanıyoruz. El yapımı takı modellerinde de kullanabilirsiniz. Evde kalan iplerinizi de püskül yapımında kullanabilirsiniz. Ayakkabı süslemelerinde, süs eşyaları yapımında, örgülerde, takılarda ve birçok yerde kullanabilirsiniz. Birçok iple püskül yapımını deneyebilirsiniz.

Püskül 3 aşamadan oluşuyor. Kafa, sarma ve demet kısmı.

Püskül Yapımı 1

Püskülün uzunluğunu belirleyerek başlayalım. Uzunluğa göre bir karton, kitap, defter kullanarak püskül yapımına başlayalım. İki karton arasına bir iplik yerleşelim. Daha sonra kitabın etrafında ipi sarmaya başlayalım.

Püskül Yapımı 2

Püskül Yapımı 3

Az önce araya koyduğumuz iple üst kısımdan ipleri bağlayalım. Ve alt kısımlarını keselim.

Püskül Yapımı 4

Şimdi iğneye ipliği geçirelim ve aşağıdaki işlemleri yapalım.

Püskül Yapımı 5

Püskül Yapımı 6

Püskül Yapımı 7

Püskülümüz tamamlanmıştır. Artık istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Püskül Yapımı

Kaynak : https://sew4home.com/tips-resources/sewing-tips-tricks/how-make-your-own-tassels

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler