Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Punch Nakışı Desenleri

Son zamanlarda punch nakışına merak salmış durumdayım. Çok güzel çalışmalar yapılıyor punch nakışı ile. Özellikle kızıma öğretmek onun ders aralarında hobi olarak yapması için araştırdım. Nasıl kumaşlar kullanılmalı, punch nakışı neden sökülür, punch nakışı nasıl yapılır gibi birçok araştırma yaptım. Beğendiğiniz birçok deseni kumaşlar üzerine aktararak işleyebiliyorsunuz. Panç nakışı nasıl yapılır daha önce resimli güzel bir anlatım hazırlamıştık. Burada da yine bahsedeceğiz ve çok güzel panç desenleri uygulaması ile ilgili galeri inceleyeceğiz. Panç nakışını birçok yerde kullanabiliyoruz. Punch nakışı pano modelleri, punch nakışı yastık modelleri, kıyafetleri süslemeler gibi birçok yerde kullanabilirsiniz. En güzel modelleri birazdan göreceğiz. Hayalinizdeki bir resmi kağıda aktarıp daha sonra kumaş üzerine işleyebilirsiniz. Panç nakışı çantalar yapabilirsiniz hayalinizdeki resimle. Rastgele geometrik şekiller çizip iplerle işleyebilirsiniz.  Panç çizimi nasıl yapılır derseniz ben A4 kağıdına çıktı aldıktan sonra karbon kağıdı ile kumaşa aktarıyorum. İsterseniz farklı yöntemlerde kullanabilirsiniz. Dilerseniz panç nakışı desenlerine geçelim.

Punch Nakışı Modelleri

Hobi dünyasında sevdiğimiz çalışmalardan biri. Hem yapımı kolay hemde zor. İlk etapta zorlanıyorsunuz. Hele birde doğru kumaş seçmediyseniz ya sökülüyor ya kumaş yırtılıyor. Ben deneme amaçlı evde akfil kumaş vardı onunla yaptım. Olmadı maalesef. Kumaş çok ince olduğu için hep söküldü. Panç nakışının her iki yüzeyini de kullanabiliyorsunuz. Panç nakışı için kumaşın gergin olması çok önemli. Doğru kumaş seçimi de çok önemli. Panç nakışında iğnede iplik rahat hareket etmeli. Ve işleme yaparken iplik gergin olmamalı. Rahatça gelmeli. Panç nakışı bittiğinde sökülmemesi için arkasından iplikler soğuk silikon ile sabitleniyor. Şimdi kısaca panç nakışı nasıl yapılır ona değinelim.

Ve sıra geldi bu teknikle yapılmış en güzel punch nakışı desenlerinin işlenmiş halini görmeye.

Kaynak : https://www.brwnpaperbag.com/2020/04/06/punch-needle-kits/

Benzer İçerikler
4 thoughts on “Punch Nakışı Desenleri”
 1. Gülçin dedi ki:

  Keske internetten alip da buraya koydugunuz resimlere link koysanız ya da en azindan bu sanatçıların instagram hesaplarini paylaşsanız.

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. Sanatçının linki kaynakta mevcut.

 2. Derya Bilir dedi ki:

  Keşke hangi desen kime ait belirtseydiniz. Benim çalışmam da var orda.

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. En altta kaynak belirtmiştik. Eğer hangi resim olduğunu söylerseniz kaldırabiliriz. Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler