Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Mutfak Takımı Yapılışı

Penye ipten şimdiye kadar hep penye ipten paspas modelleri, penye ipten sepet modelleri yaptık. Şimdi ise penye ipten mutfak takımı yapıyoruz. İçinde penye ipten amerikan servis yapımı, penye ipten bardak altığı, penye ipten ekmeklik modeli yapımı var. Daha önce ördüğünüz penye ipten örgü modellerinizden kalan penye iplerinizi de değerlendirebilirsiniz. Çok şık penye ipten çanta modelleri yapabilirsiniz.

Bu anlattığımız güzel modelin yapılışı oldukça basit. Kahverengi ve desenli penye ip tercih ettik. Sevdiğiniz renklerde penye iplerle örebilirsiniz. Kahverengi ve içinde turuncu ağırlıklı desenli ipliğin uyumu da çok güzel oldu. Evinizde bulunan kişi sayısınca örebilirsiniz. Misafirleriniz için takım yapabilirsiniz.

Penye İpten Mutfak Takımı Nasıl Yapılır?

Takımın içerisinde tığ işi amerikan servisi yapımı, örgü bardak altlığı yapımı, ekmek sepeti yapımı mevcut. Yapılışını şema ile sizlere vereceğiz. Örerken takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Ekmek sepeti yapımının kenar kısımlarına kahverengi ipliği ilmek kaydırma ile geçiyorsunuz. İlmek kaydırmayı sık iğne gibi batıp tığa ilmek almadan direk olarak geçerek yapıyoruz.

Bardak altığını sihirli halka içine 6 sık iğne yaparak başlıyoruz. 2. turda her ilmeğe 2 kez batarak 12 sık iğne yapıyoruz. Bir tur daha 1 ör 1 artı olarak örerek 18 sık iğne yapıyoruz. Boyutlarını aynı oranda artırma yaparak ayarlayabilirsiniz. İşte sizlere mutfak takımının şeması ve bitmiş hali.

Penye İpten Mutfak Takımı Yapılışı 4

Penye İpten Mutfak Takımı Yapılışı 3

Penye İpten Mutfak Takımı Yapılışı 2

Penye İpten Mutfak Takımı Yapılışı 1

Penye İpten Mutfak Takımı Yapılışı 5

Penye İpten Mutfak Takımı Yapılışı

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2013/10/individuais-ou-jogo-americano-com.html

Benzer İçerikler
3 thoughts on “Penye İpten Mutfak Takımı Yapılışı”
  1. tuba dedi ki:

    tig isi amerikan servisi yapimini sekilde anlayamadim. aciklama yazabilirmisiniz

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba. Bu takımın servisini mi soruyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler