Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Küçük Sepet Yapımı

Penye ip örgü modellerinden sepetleri çok örüyoruz. Penye ip sepet modellerini ev dekorasyonumuzda kullanıyoruz. Mutfakta örgü ekmek sepeti olarak, çocuk odalarında, bez, krem gibi eşyaları koyarak, hobi odalarında iplerimizi, tığlarımızı koyarak kullanıyoruz. Kadife iple örgü sepet tam bebek odaları için, çocuk odaları için ideal.  Penye ipten küçük sepet yapımı, el yapımı hediyeler içinde kullanılabilir.

Penye İpten Kulplu Sepet Yapımı

Bu örgü sepetleri ister buzdolabı süsü olarak değerlendirin isterseniz doğum günü hediyelik fikirleri olarak değerlendirin. Artık mevlitlerde bebek doğumlarında bu tür hediyeden dağıtmak insanlara çok cazip geliyor. Hem bir doğum hediyesi hemde çok güzel bir hatıra kalıyor bebeğimizin yakınlarına. Üstelik bu el emeğiyle de birleşince dahada kıymetli ve özel bir hale geliyor. O yüzden dilerseniz bu minik sepetlerin yapımına geçelim.

Penye İpten Küçük Sepet Yapımı 1

Penye ipten küçük sepet yapımı için penye ip ve ipin kalınlığına uygun bir tığ gerekiyor. Biz 9 mm tığ kullandık. Sihirli halka yaparak başlıyoruz. Halkamızın içine 1 zincir çekip 7 sık iğne yapıyoruz. Bir üst sırada her bir sık iğneye 2 sık iğne yapıyoruz. Toplam sık iğne sayımız 14 oldu. Bu büyüklük bizim için yeterli olduğu için sepeti üst kısma doğru yükseltmeye başlıyoruz. Bunun için dışa doğru bakan ilmeğe sık iğnelerimizi yapıyoruz. 3 sıra daha düz sık iğne yapıyoruz ve yüksekliğimizi burada bitiriyoruz. 9 zincir çekerek tam karşı tarafa zinciri sabitleyerek sepetimizi bitiriyoruz. Sepetimizi istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Penye İpten Küçük Sepet Yapımı

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler