Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Amerikan Servisi Yapımı

Tığ işi amerikan servisi modeli yapımı. Penye ip örgü modellerine bir yeni model daha ekledik bugün. Farklı iplerle de örebilirsiniz. Penye olmak zorunda değil. Ayrıca hasır amerikan servis modelleri, örgü ipinden , dantel ipinden amerikan servis modelleri yapabilirsiniz. Daha kolay bir şeyler arıyorsanız sıcak silikondan supla modelleri yapabilirsiniz. İstediğiniz deseni çizerek. Daha önce yaptığınız keçe modellerinden kalan keçeleriniz varsa onlardanda çok güzel keçe amerikan servis yapımı yapabilirsiniz.

Şimdi sizlere anlatacağımız örgü supla modellerinin yapılışını şema olarak veriyoruz. Kolayca şemayı takip ederek yapabilirsiniz.

Tığ İşi Amerikan Servisi Nasıl Yapılır?

Örgü amerikan servis ipi olarak penye ipleri, dantel iplerini, hasır ipleri , renkli ipleri kullanabilirsiniz. Aldığınız ipe uygun olarak tığ kullanabilirsiniz. Penye ipler için genelde 9 mm – 10 mm tığlar tercih ediliyor. Daha büyük veya daha küçük modeller yapmak istiyorsanız tur tekrarını artırabilir veya azaltabilirsiniz. Kenar modeli olarak farklı örgü modellerini tercih edebilirsiniz. Beyaz ve derin mavi rengini kullandık biz. Sizler mutfağınıza uygun sevdiğiniz renklerde örebilirsiniz.

Supla olarak seçtiğimiz modeli farklı örgü modellerinde daha önce görmüş olabilirsiniz. Aynı modelin biraz daha büyük olarak penye ipten paspas olarak da var. Evinizde beğendiğiniz dantellerin modellerini kullanarak kendinize özgü amerikan servis örnekleri hazırlayabilirsiniz.

İşte sizlere penye ipten supla modeli şablonu. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz.

Penye İpten Amerikan Servisi Yapımı 3

Aşağıda gördüğünüz güzel küçük çiçeği de penye ipten bardak altlığı olarak kullanabilirsiniz.

Penye İpten Amerikan Servisi Yapımı 2

Nasıl şık öyle değil mi.

Penye İpten Amerikan Servisi Yapımı 1

Penye İpten Amerikan Servisi Yapımı

Penye İpten Amerikan Servisi Yapımı 4

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2013/05/jogo-americano-e-porta-copos-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler