Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgüye Yeni Başlayanlar İçin Kolay Örgü Modeli

Örgüye yeni başlayanlar için kolay örgü modeli tarifi hazırladık. Ayrıntılı anlatımı ile çıtır çıtır bir örgü. Pirinç örgü modeli. Oldukça kolay bir örnek. Çok sevilen ve birçok modelde kullanılan bir örnek. Pirinç örgü bere, bebek örgüleri, bebek battaniyesi, el örgü hırka modelleri gibi birçok modeli yaparken kullanabilirsiniz. Boyunluklar, süveterler, erkek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Şahane örgü modellerinde kullanacağınız kolay ve çıtır çıtır bir örnek. Videolu pirinç örgü modeli puf yapımını ev dekorasyonunuz için örüp kullanabilirsiniz. Videolu pirinç örgü hırka modelleri seveceğiniz, keyifle öreceğiniz hırkalardan. Örgüye yeni başlayanlar için kolay örgü modeli detaylarına geçelim. Ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Ve modeli örgülerinizde rahatlıkla kullanabileceksiniz. Kendinize birçok model öreceksiniz.

Pirinç Örgü Yapımı Anlatımlı

Şiş örgü modellerinden hem kolay hem de çok güzel bir model. Çıtır çıtır bir örnek. Battaniyeler, bereler, hırkalar, boyunluklar gibi birçok örgüde kullanıyoruz. Modelin yapılıyı düz ve ters modelden oluşuyor. Şişe ilmekleri attıktan sonra istediğimiz ölçülere gelene kadar 2 tur tekrarı yaparak örüyoruz. Örmek istediğimiz örgüye göre iplerimizi, şişlerimizi hazırlıyoruz. Sonra başlıyoruz örmeye.

Örgüye Yeni Başlayanlar İçin Kolay Örgü Modeli

Örgüye yeni başlayanlar için kolay örgü modeli pirinç örgü modeli. Şişimize ilmeklerimizi atıyoruz. İlk sırada 1 düz 1 ters örüyoruz. Arka sıraya geldiğimizde 1 ters 1 düz ( düzün üzerine ters, tersin üzerine düz ) örüyoruz.

Örgüye Yeni Başlayanlar İçin Kolay Örgü Modeli 1

Örgüye Yeni Başlayanlar İçin Kolay Örgü Modeli 3

Model bu kadar kolay. Her çeşit her renk iple şahane duran bir örnek. Batik ipler, kek ipler, kalan parça ipleri değerlendirmek için kullanılacak şahane bir örnek.

Örgüye Yeni Başlayanlar İçin Kolay Örgü Modeli 2

Örgüye Yeni Başlayanlar İçin Kolay Örgü Modeli 5

Örgüye Yeni Başlayanlar İçin Kolay Örgü Modeli 4

Modelimizin yapılışını şimdi videolu olarak izleyelim.

Kaynak : https://www.studioknitsf.com/the-seed-stitch/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler