Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Yastık Örnekleri

Örgü yastık örneklerinden harika bir tarif hazırladık. Kırlent modellerinden çok süper bir örnek. Kırlent modellerinin en güzel örneklerini, ilk defa bizde göreceğiniz örneklerin yapılışını sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. Örgü yastık örneklerinden popcorn örgü modellerinden renkli harika bir model tarifi daha. Şemalı anlatımlı yastık modellerini tığ işi biliyorsanız rahatlıkla örebilirsiniz. Yeni kırlent modellerinden biri kalın iplerle ördüğümüz ahududu kırlent nasıl yapılır önceki yazılardan bulabilirsiniz. Aplikeli yastık modelleri de kullanmadığınız dantelleri değerlendirebileceğiniz bir proje. Daha fazla örgü kırlent modelleri için önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

El Örgüsü Yastık Kırlent Örnekleri

Örgü yastık örnekleri için pamuklu ipler, merserize ipler kullanabilirsiniz. Aynı modelin iki farklı renk uygulamasını göreceğiz. Her iki modelde de çok güzel durmuş. Sizde sevdiğiniz renklerde örebilirsiniz. Desen uyulamasını ön kısımda örüp arka kısımda düz örgüler, ağ örgü modelleri yapabilirsiniz. Yine arka kısımda babaanne motifini kullanabilirsiniz. Örgü yastık örneklerinin ölçüsü 42 x 42 cmdir. Kullanacağınız iplere göre bu değişiklik gösterebilir.

Şimdi ön kısımda kullandığımız şemaları görelim.

Örgü Yastık Örnekleri 12

Örgü Yastık Örnekleri 9

Örgü Yastık Örnekleri 5

Örgü Yastık Örnekleri 2

Trabzan ve popcornlar ile yapılıyor. Popcornları bildiğiniz bir teknikle yapabilirsiniz. Veya aynı yere 5 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örerek yapabilirsiniz. Veya 5 trabzan yapıp tığı çıkartıp baştaki trabzana batıp ve sondaki ilmeği alıp içinden geçirerek yapabilirsiniz.

Şimdi de arka kısımda kullandığımız örneğin şemasını görelim.

Örgü Yastık Örnekleri

Yastık bittiğinde çok güzel duruyor. Şimdi örüp bittiğinde nasıl durduğuna bakalım mı. Eminim çok beğeneceksiniz. İşte örgü yastık örneklerinin son halini görelim.

 Örgü Yastık Örnekleri 1

Örgü Yastık Örnekleri 7

Örgü Yastık Örnekleri 13

Örgü Yastık Örnekleri 6

Örgü Yastık Örnekleri 11

Örgü Yastık Örnekleri 10

Örgü Yastık Örnekleri 4

Örgü Yastık Örnekleri 3

Örgü Yastık Örnekleri 8

Kaynak : http://www.bianzhile.com/p/60165

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler