Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Süsleme Modelleri

Örgü süsleme modellerinden sizlere değişik ve çok hoş bir modelin yapılışını hazırladık. Penye tişörtlerinize yapabilirsiniz. Ördüğünüz askılı bluzlara yapabilirsiniz. Ördüğünüz örgü modellerine uygulayabilirsiniz. Hazır tişörtlerinize yapabilirsiniz. Çok güzel bir teknik. Örgü kenar oyası modellerini örüp tişört üzerine dikerek yepyeni bir görünüm elde ediyoruz. Şahane. Kıyafet yenileme, tişört süsleme fikirlerinden bahsedelim. Kordon örgü ile örgü süsleme nasıl yapılır, kordon örgü nasıl yapılır, nasıl bir süsleme örneklerinde kullanılabilir örneklerini hazırlamıştık. Orada gördüğünüz, beğendiğiniz modelleri de uygulayabilirsiniz. Bebek örgüleri süslemeleri ise ördüğünüz bir örgünün üzerine el nakışı modelleri ile yaptığımız süslemelerden oluşuyor. Yün keçe ile örgü süsleme ise her örgünüzde, dikişlerinize, keçeden diktiğiniz çalışmalara yapabileceğiniz bir örnek. Şimdi de örgü süsleme modellerinden tığ ile yaptığımız örneğin tarifine geçelim.

Tığ İşi Örgü Süsleme Nasıl Yapılır?

Tığ işi ile ördüğümüz kenar oyası modellerinden yaptığımız harika bir örnek. Fikir olarak ben çok sevdim. Kenar oyasının örneğini sizlere şemalı olarak hazırladık. Bu güzel modeli, yani tişört süsleme modelinde kullandığımız örneği farklı kumaşlar üzerinde kenar oyası olarak da kullanabilirsiniz. Bu modelde olduğu gibi kenar oyasını omuzlarda da kullanabilirsiniz. Veya etek ucunda da kullanabilirsiniz.

Örgü Süsleme Modelleri 7

Örgü Süsleme Modelleri 3

Omuzlarda istetiğiniz bolluğa göre zincir çekerek başlayabilirsiniz. Kenar oyasının en son turunda inciler dikebilirsiniz. Çok daha güzel olacaktır. Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. X ler ise sık iğne. Kenar oyamız bittiği zaman omuz hizasından dikmeye başlıyoruz.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/285/zhifa

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler