Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Runner Yapılışı

Işıltılı dantel ipliği ile yaprak ve meyvelerle süslenmiş bu örgü runner masanıza çok şık bir görünüm kazandıracak. Simli iplikle yılbaşı renkleri ile örülmüş tığ işi runner yapımını paylaşacağız sizlere.

Örgü Runner Yapılışı 1

Örgü Runner Nasıl Yapılır ?

1.tur : İç kısım için 214 zincir çekerek başlayalım. 4. zincirden itibaren başlayıp 2 zincir çek, 2 zincir atla , sık iğne ile bat, sıra sonuna kadar aynı şekilde örelim.

2. tur :  ilk iki yuva içine trabzan ve sık iğne yapalım. Daha sonra 3 zincir çekelim. Sonraki iki yuvaya trabzan, sık iğne, trabzan sık iğne yapalım. Son sıraya kadar aynı şekilde örelim. Dönelim

3. tur : 3 zincir çekelim. İlk ilmeğe sık iğne, sonra trabzan, sonra sık iğne, 2 zincir, 1 sık iğne atla batarak ör. 2 zincir, sonraki ilmeğe 2 sık iğne 1 trabzan olarak sıra sonuna kadar aynı şekilde örelim.

2 ve 3. turu 5 kez daha tekrar edelim.

Daha sonra kenar kısım için kırmızı renkle ikinci turu tekrar edelim. Aynı renkle 3. turuda tekrar edelim. renk değiştirelim. Önce yeşil sonra kırmızı ile aynı şekilde örmeye devam edelim. Altta bulunan pdf dosyasından detaylara ulaşabilirsiniz. Yine kaynakta bulunan linkten detaylara ulaşabilirsiniz.

örgü runner yapılışı pdf

Takıldığınız noktada sorabilirsiniz.

Örgü Runner Yapılışı

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/red-heart-holly-table-runner/RHC0537-022368M.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler