Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Modelleri Kazak

Tığ işi örgü modellerinden süper bir örnek. Kazak modellerinde, yelek modellerinde, şal modellerinde ve birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Biz tığ işi şemasını hazırladık. Ve aynı modelle örülmüş bir kazak örülmüş örneği göreceğiz. 2 farklı renkte örülmüş bir kazak hazırladık. Simli iplerle ve düz renk iplerle. Tığ veya şişle örülmüş birçok modelimiz var anlatımlı. Birazdan paylaşacağımız modelde tığ ile örülmüş bir kazak. Kazak örnekleri modellerini her yaş için örebilirsiniz. Motifli işlemeli kazak yapılışı da süper bir model. Genç kızların bayılacağı cinsten. Tığ ile örüp üzerine işleme yaptığımız bir kazaktı. Bayan örgü kazak modelleri dümdüz bir örgü örüp üzerini şerit ponponlarla süslediğimiz bir model. Sizde örgülerinizde böyle süslemeler yapabilirsiniz. Dikiş biliyor ve kendinize kıyafetler dikiyorsanız süslemek için boncukler, şeritler, püsküller kullanabilirsiniz. Hadi şimdi örgü modelleri kazak örneğinin yapılışına geçelim.

Kazak Örgü Modelleri Anlatımlı

Kazak modellerinde örnek çok güzel olmuş. Örgü yelek modellerinde de kullanılabilir. Eminim çok güzel duracaktır. Yine uzun el örgüsü hırka modellerinde veya ceket tarzı hırka modellerinde. Örgü modelleri kazak örneğinin şeması ile başlayalım.

Örgü Modelleri Kazak

Tığ işi lastik ile önce kazağımızın lastik kısmını örüyoruz. Zincir çekip üzerine lastik örüyoruz. 10 zincir, 12 zincir gibi. Lastiğin ne kadar enli olmasını istiyorsanız o ölçülere uygun olacak şekilde zincir çekebilirsiniz. Daha sonra lastiği ön uzunluğunda örüyoruz. Ve üzerine şemayı kuruyoruz. Şemada uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Daireler ise zincir. Kazağın yaka ve kol ağız kısımları içinde lastik modeli kullanıyoruz.

Hadi şimdi bu şema ile örülmüş kazak modellerini görelim.

Örgü Modelleri Kazak 1

Örgü Modelleri Kazak 2

Örgü Modelleri Kazak 3

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler