Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Modelleri Basit

Şiş örgü modellerinden birçok modelde kullanabileceğimiz bir model tarifi daha. Örgü modelleri basit bir model. Bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesinde kullanabilirsiniz. Örgü etek modellerinde kullanabilirsiniz. Hatta örgüyü ördükten sonra içine kanaviçe etamin örnekleri, el nakışı modelleri işleyerek süslemeler yapabilirsiniz. Özellikle nakışlı bebek battaniyesinde çok güzel durur. Örgü modellerinde örgü yelek modellerinde, örgü hırka modellerinde kullanabileceğiniz bir model. Kareler şeklinde örülen örgüde kenarlarda çok güzel bir sınır var. Bu sınırlarda burgu modelleri veya farklı şiş örgü örnekleri ile değişiklik yaparak kullanabilirsiniz. Şallar, hırkalar, kazaklar, tunikler ve birçok örgüde kullanacağınız basit bir model. Örgü modelleri basit modelin detaylı yapılışına geçelim.

Anlatımlı Şiş Örgü Modelleri

Hem şemalı anlatımla hem de videolu anlatımla hazırladığımız çok güzel bir örnek. Güzel ve basit. Örgü modelleri basit model için 12 ve katları olarak ilmek atıyoruz. Yine modelimizin simetri olması için +3 ilmek ve +2 ilmek daha atıyoruz. Yani örgümüze 24 ilmek attık 12 nin katı olarak. Daha sonra +5 ilmek daha ekleyerek örgü modelleri basit örneği örüyoruz.

Örgü Modelleri Basit 3

Modelin şeması yukarıdaki gibi. Şema karışık gelebilir. Model aslında bildiğimiz örneklerden oluşuyor. Düz örgü ters örgü, 3 büz  örneğinden oluşuyor.

Örgü Modelleri Basit 4

Örgü Modelleri Basit 2

Örgü modelleri basit örneğin önden ve arkadan görünüşünü gördük. Birçok iple örebileceğiniz bir model. İstediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. Bebek hırlarında, bebek yeleklerinden ön kısma modeli kurup ördüğünüzde içini nakışlarla süsleyebilirsiniz. Bebek tulum battaniye modelleri örüp üzerini örgü aplike modelleri ile süsleyebilirsiniz.

Örgü Modelleri Basit 1

Örgü Modelleri Basit

Kaynak : https://zen.yandex.ru/media/cozyhands/ochen-krasivyi-uzor-dlia-viazaniia-pleda-palantina-5fba70ad93538c303934542e

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler