Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Lif Modelleri Yeni Lif Örnekleri

Uzun lif modelleri ile devam ediyoruz. Örgü lif modelleri yeni lif örnekleri arasına uzun lif ekliyoruz. Daha önceki lif örnekleri modellerimizden uzun olanlardan bahsetmek istiyorum sizlere. Çeyizleriniz için, kendiniz için hazırlayacağınız çok güzel lifler. Diğer modellerimiz gibi uzun lif modelleri ve yapılışları anlatımlı. Menekşe uzun lif yapımı takım olarak hazırladığımız bir örnek. Orkide uzun lif modeli yapılışını da takım olarak örebilirsiniz. İşte yeni modelimizin tarifi.

Püsküllü Çizgili Uzun Lif Modeli

Bugünkü yazımızda sizlere hem çok kullanışlı hemde gösterişli bir modelin yapımını göstereceğiz. Örgü mevsiminin başlamasıyla şişle örgü bilmeyenler için vazgeçilmez örgü alternatifi tığ işi örgülerinin en zevklilerinden biride lif örmektir. İster hediyelik ister kullanımlık çok hoş bir çeyizlerin vazgeçilmezinden olan uzun lif modellerinize bir yenisini daha eklemek isteseniz bu modeli kaçırmamalısınız. Örgü lif modelleri yeni lif örnekleri için kutu tekniğiyle örülen model hem çok hızlı ilerliyor hemde çabuk bitiyor. Kullanım olarak rahat olan kutu tekniğinin tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biride çok çabuk bitiyor olması. Gerçekten de bu modeli de 2 saatte kolaylıkla yapabilirsiniz. Lif yapmayı yeni öğrenen kişilerin bile videomuz sayesinde çok kolaylıkla yapabileceği bir modeldir.

Örgü Lif Modelleri Yeni Lif Örnekleri

7 numara tığla 6 fıstık eninde 6 fıstık boyunda bir parça örerek başlıyoruz. Kutu tekniğiyle örülen modele 2 sırada bir farklı renkle örüyoruz. Toplamda 3 renk ip kullandığımız modelde renk sayısını istediğiniz kadar artırıp rengarenk çizgili bir uzun lifte yapabilirsiniz. Kare parçanın çapraz 2 köşeni 2 fıstık yapıp kapatarak birbirine sabitleyip ponpon görünümü veriyoruz. 10 fıstık eninde 10 fıstık boyunda oluşan bu parçanın ponponlu kısımları açıkta kalacak şekilde 2 fıstık geriden V şeklinde örüyoruz. Her 2 sırada renk değiştiriyoruz ve yine köşelerine ponpon görünümünde 2 tane fıstık yapıp birbirine sabitliyoruz. 4 sıra sırayla renk değiştirerek kutu tekniğiyle ördükten sonra aynı işlemi kare parçanın karşı uzantısına da yapıyoruz. Daha büyük olmasını isterseniz 1 er sıra daha ekleyebilirsiniz. Modelin uç kısımlarına 2 ser adet püskül yapıp modele uç kısımlarından fiyonk yapıp bağlayarak modeli sonlandırıyoruz. Yapmak isteyen herkese şimdiden kolay gelsin.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler