Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Küpe Modelleri Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden, tığ işi motiflerle yapılmış bir tarif hazırladık. Örgü küpe modelleri yapılışı. Daha önce örgü küpe nasıl yapılır farklı modellere değinmiştik. Şimdi parça iplerle, dantel ipleri ile pamuklu iplerle ve daha birçok iple örebileceğimiz bir küpe tarifi hazırladık. Kullanılmayan bir dantelden, güpürden, motif örneklerinden kendimize aksesuarlar yapabiliriz. Dantelden küpe nasıl yapılır inceleyebilir sizde kendinize küpeler yapabilirsiniz. Yine dantelleri, örgüleri boncuklarla, incelerle süsleyerek küpelerimizi modernize edebiliriz. Küpe klipleri üzerine sık iğneler, trabzanlarla doldurarak, püsküller ekleyerek yeni küpeler yapabilirsiniz. Dıy örgü küpe yapılışı sizlere fikir verebilir. Yaptığımız, ördüğümüz küpelere çok güzel takı stantları yapabiliriz. Mesela pratik küpe askılığı yapımı çok güzel bir çalışma. Sizlere fikir verecek stant yapmada. Şimdi ise örgü küpe modelleri yapılışından yeni modelin yapılışına geçelim.

Evde Örgü Küpe Yapımı

Tığ işi kolay motifle yapılmış çok güzel bir örnek. Örgü küpe modelleri yapılışında trabzanlı kısımların tur sayılarını artırarak örgü bardak altlığı, örgü amerikan servis olarak da yapabilirsiniz. Örgü küpe modelleri yapılışı için kullanacağımız şemayı görelim. 1,5 mm tığ ile ve bu tığa uygun iple örülmüş bir örnek. 2 adet 7 mm atlama halkası kullanılıyor. 2 adet küpe klipsi kullanılıyor. Yaklaşık 5 cm çapında, 6,5 mm uzunluğunda.

Örgü Küpe Modelleri Yapılışı

Çok güzel görünüyor değil mi. Sihirli halka ile başlıyoruz küpeyi yapmaya. Küçük halka için 3 zincir çekip yanına 11 trabzan yapıyoruz. Büyük halka için yine sihirli halka yapıyoruz. 3 zincir ile başlıyoruz. 11 trabzan yapıyoruz. 2. turda 3 zincir ile başlayıp her ilmeğe 2 kez batıyoruz. 3. turda 3 zincir ile başlıyor ve 1 tek 1 çift batıyoruz. 4 ve 5. turları şemadan takip edebilirsiniz. Zincir ve trabzanlarla son kısımları yapıyoruz. Örgü küpe modelleri yapılışı nasıl duruyor bakalım mı.

Örgü Küpe Modelleri Yapılışı 1

Örgü Küpe Modelleri Yapılışı 2

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/aunt-lydias-petal-pop-crochet-earrings/ALC0101-030668M.html?cgid=041221-spring-inspired

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler