Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Etek Yapımı

Tığ işi örgü modellerinden parça ipleri de değerlendirebileceğimiz harika bir örgü etek yapımı hazırladık. Bu modeli çok önce görmüştüm. Ama yapılışını bulamamıştım. Bugün buldum hem şemalı hem de videolu yapılışını hazırladık. Sizde kendinize etek örmek isterseniz bu güzel modeli hemen örmeye başlayabilirsiniz. Örgü etek yapımı örneklerinden daha önce hem çocuklar için hem de yetişkinler için modeller hazırladık. Tüm modellere önceki yazılardan ulaşabilirsiniz. Burada çok güzel çok beğendiğim örmek istediğim bir modelden bahsedeceğiz. 3 lü trabzan bildiğimiz bir örnekten yapılıyor. Aynı modelden pançolar da yapabilirsiniz. Örgü etek örnekleri için yünlü, akrilik, pamuklu, merserize gibi birçok ip kullanabilirsiniz. Tığ ve renkli iplere ihtiyacımız olacak. Örgü etek yapımı anlatımlı model için dantel ipleri de kullanabilirsiniz. İplerin kalınlıklarına göre ölçüler değişkenlik gösterecektir. Buna dikkat edebilirsiniz. Örgü severler tüm kıyafetlerini örgüden olmasını çok severler. Örgü etek modelleri yapılışı herkesin çok seveceği modellerden. Örgü etek yapılışı için hemen anlatıma geçelim.

Örgü Etek Anlatımlı

3 mm tığ ve 3 mm tığa uygun iplerle örülmüş bir etek. Örgü etek yapımı için parça iplerinizi kullanabilirsiniz. Renkli yeni ipler alabilirsiniz. Karışık ve zor görünebilir. Ama kolay bir model. Biraz örgü biliyorsanız rahatlıkla örebileceğiniz örneklerden. Örgü etek yapımı anlatımlı model için önce şemalarımızı görelim.

Örgü Etek Yapımı 3

Örgü Etek Yapımı 12

Örgü Etek Yapımı 13

Örgü Etek Yapımı

Örgü Etek Yapımı 16

Şemada x sık iğne, 0 zincir, uzun çizgi trabzan anlamına geliyor. Belinde örgü kemeri, düğmesi, eteğin modeli ile çok güzel bir örnek. Örgü etek yapımı için örüp bitirdiğimizde nasıl duracak hemen görelim.

Örgü Etek Yapımı 15

Örgü Etek Yapımı 17

Örgü Etek Yapımı 10

Örgü Etek Yapımı 9

Örgü Etek Yapımı 8

Örgü Etek Yapımı 7

Örgü Etek Yapımı 6

Örgü Etek Yapımı 1

Örgü Etek Yapımı 4

Örgü Etek Yapımı 5

Örgü Etek Yapımı 2

Örgü Etek Yapımı 14

Örgü Etek Yapımı 11

Ve sıra geldi örgü etek yapımı modelin videosunu izlemeye. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8323

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler