Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Elbise Askısı Yapılışı

Hobi dünyasına ait süper bir fikir daha. Bebek odası dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Fotoğraf çekimlerinizde kullanabilirsiniz. Çok güzel bir kendin yap projesi. Motif motif örüyoruz. Ve örgü elbise askısı yapılışı yapıyoruz. Ve çocuklarımızın kıyafetini asarken kullanıyoruz. Ördüğümüz bebek örgü modelleri ve yapılışlarında sergilemek için kullanıyoruz. Kumaşla elbise askısı süsleme tarifi paylaşmıştık. Elinizde kumaşlarınız varsa onları da kullanabilir ve kumaşla yaptığımız projeyi de yapabilirsiniz. Elbise askılarından kendinize çok güzel ve kullanışlı takı askısı modelleri de yapabilirsiniz. Projenin yapılışına elbise askısından takı askısı yapılışından ulaşabilirsiniz. Tığ işi ile ördüğümüz motifleri değiştirerek kendiniz beğendiğiniz küçük motiflerle de örgüler yapabilirsiniz. Örgü elbise askısı yapılışı tarifi bizden, yeni modeller tasarlamak sizden.

Elbise Askısı Nasıl Örülür?

Renkli motiflerle örgü elbise askısı yapılışı örüyoruz. Kalıp olarak içinde kullanmak için ahşap elbise askısına ihtiyacımız olacak. Daha sonra motifleri örmek kalıyor geriye. Küçük kare motiflerle beğendiğiniz örnekleri kullanabilirsiniz. Hanım dilendi bey beğendi motifi de çok güzel olur diye düşünüyorum. Motifin ismi hiç güzel değil neden bu ismi koydular onu da anlamış değilim. Aslında bu motifin ismini değiştirsek ne güzel olur. Babaanne motifi diyebiliriz mesela. O küçük kare motif halinde de örebilir ve yapabilirsiniz.

Örgü Elbise Askısı Yapılışı 8

Malzemelerimiz istediğimiz renklerde iplik, ipimize uygun tığ, makas, iğne, ve ahşap askı. Şimdi beğendiğimiz motifleri örüp aşağıdaki gibi ekleyelim.

Örgü Elbise Askısı Yapılışı 3

Ve daha sonra bu adımları takip edelim.

Örgü Elbise Askısı Yapılışı 2

Örgü Elbise Askısı Yapılışı 4

Örgü Elbise Askısı Yapılışı 6

Örgü Elbise Askısı Yapılışı 5

Tüm işlemler bu kadar. Çok güzel bir proje oldu.

Örgü Elbise Askısı Yapılışı 7

Örgü Elbise Askısı Yapılışı 1

Örgü Elbise Askısı Yapılışı

Kaynak : http://gemhaaktdoormarijtje.blogspot.com/2015/10/kledinghangers-omhaken-tutorial.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler