Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Aplike Penguen Modeli

Örgü aplike modellerine  bir yenisini daha ekliyoruz. Daha önce sizlere birçok örgü modeli paylaştık. Bu modellere sitemizden örgü modelleri başlığı altında inceleyebilirsiniz. Ve yine sizlere örgü aplike modelleri ve yapılışını paylaştık. Bunlardan bazıları örgü kız çocuk aplike modeli, örgü tarifi gökkuşağı aplike. Örgü aplike modelleri sayfamızdan diğer açıklamalarımıza da ulaşabilirsiniz. Örgü aplikeleri öreceğiniz şapkalarda, örgü bebek battaniyesi süslemelerinde, örgü berelerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Örgü Aplike Penguen Yapılışı

Beyaz, siyah ve kırmızı iplik, tığ. Bütün malzemelerimiz bunlar. Hadi başlıyoruz.

Örgü Aplike Penguen Modeli 3

İlk olarak 4 zincir çekip halka yapıyoruz.

Örgü Aplike Penguen Modeli 2

3 zincir çekip yanına 9 trabzan yapıyoruz.

Örgü Aplike Penguen Modeli 6

Yine 3 zincir çekip her sıraya iki kez batıyoruz.

Örgü Aplike Penguen Modeli 5

Bir sonraki turda sırası ile 1 zincir çekip 1 sık iğne yapıyoruz. Aynı yere  2 tekli trabzan, 2 ikili trabzan, tekrar 2 ikili trabzan, 2 tekli trabzan, 1 sık iğne örüp bitiriyoruz.

Örgü Aplike Penguen Modeli 8

Siyah renkli ipe geçiyoruz. İpimizi sabitleyip 2 zincir çekiyoruz. 1 tekli trabzan yapıp devam ediyoruz. Önümüzdeki 11 sıranın içine 2 tekli trabzan yapıyoruz. Daha sonra önümüzdeki 10 sıraya ise her sıraya 2 sık iğne örüyoruz.

Örgü Aplike Penguen Modeli 7

Penguenin kollarını yapmak için 1 zincir çekip aynı yere batıyoruz. Daha sonra 1 tekli trabzan, 1 ikili trabzan ve 3 zincir çekip ilmek kaydırma ile birleştirelim. Diğer kanada gelene kadar her sıraya bir sık iğne batalım. Ve aynı şekilde tersten başlayarak diğer kanadı yapalım.

Örgü Aplike Penguen Modeli 9

Örgü Aplike Penguen Modeli 1

Örgü penguenimizin ayaklarına geçelim. Ayaklar için kırmızı iplikle devam ediyoruz. 4 zincir çekelim. 3. zincir içine 2 trabzan yapalım. Tekrar 3 zincir çekelim ve aynı yere ilmek kaydırma ile batalım. Ayaktan iki adet yapıyoruz.

Örgü Aplike Penguen Modeli 4

Örgü aplikenin üzerine siyah iple gözleri kırmızı iple gagasını işleyip bitiriyoruz. Böylece örgü aplike penguen modelimiz bitmiş oluyor. Havalar soğuduğunda öreceğiniz berelerde güzel süsleme olacaktır. Örgü battaniye, örgü yelek ve diğer örgü süslemelerinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Örgü Aplike Penguen Modeli

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler