Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Nefes Kokusu Nasıl Giderilir?

Nefes kokusuna ne iyi gelir bu yazımızda ondan bahsedeceğiz. Doğal yöntemlerle kötü nefes kokularından kurtulacağız. Ağzımızdan gelen kötü kokular bizi ve çevremizdekileri rahatsız eder. Önce kendimiz için bu kokulardan kurtulalım. Ağız kokusunu gidermek için doğal yöntemler arayanlar için faydalı güzel bir yazı. Herkes güzellik ve bakımına önem verir. Bizde zaman zaman sizlere doğal yöntemlerle işinize yarayacak özel bilgiler hazırlamaya , vermeye çalışıyoruz. Mesela yaş ilerledikçe ellerde kahverengi lekeler oluşur. Bu lekelerden kurtulmanın doğal yollarını ellerdeki kahverengi lekeler nasıl giderilir isimli yazımızda bulunan çözümlerle kurtulabilirsiniz. Siyah noktalardan kurtulmak için siyah noktalar için maske yapımı yazımızı inceleyerek içinde bulunan doğal çözümlerle siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz. Şimdi kötü nefes kokularından kurtulmak için doğal yolları inceleyelim.

Ağız Kokusuna Bitkisel Çözüm

Ağız kokularını gidermede hijyen son derece önemlidir. Ağız kokularındaki temel sebep diş etlerinde ve dişlerde kötü kokuyu oluşturan bakterilerin varlığıdır. Sigarayı bırakmak, diş ve diş eti hastalıkları , yiyecek ve tıbbi rahatsızlıklar gibi başka sebeplerde var. Ağız hijyenini korumak için düzenli olarak diş fırçalamaya dikkat etmek gerekir. Şimdi kötü nefes için mükemmel ev ilaçları tariflerine geçelim.

1- Su : Kötü nefesi önlemek için su çok önemlidir. Ağız kokusunu önlemek için yeterli miktarda su içmelisiniz. Yemeklerden sonra ağzı su ile temizlemek son derece önemli.

2- Rezene Tohumları : Ağız kokularından kurtulmak için her yemekten sonra rezene tohumları çiğnemeniz yeterli olacaktır. Hint geleneklerinde yemeklerden sonra rezene tohumları çiğnemek yaygındır.

3- Karanfil : Karanfiller ağız kokusunu önlemeye yardımcı olur. Ağzınıza tazelik katar ve bakterilerin çoğalmasını önler. Sabah kalktığınızda ilk iş olarak 2 adet karanfil çiğnemek ile başlayabilirsiniz. Ayrıca ağzınızı karanfil suyu ile yıkayabilirsiniz.

  • Karanfil suyunu bir kapta suyu kaynatın. Ve içine 2 – 3 adet taze karanfil ekleyin. Suyu 5 dakika daha kaynatın. Daha sonra ocağı kapatın . Süzün ve içine bir tutam tuz ekleyin. Soğuduktan sonra kullanabilirsiniz.

4- Nane : Tüm nane ürünlerini de kötü nefeslerden kurtulmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca nane bakterilerin gelişimini engeller.

5- Karbonat : Karbonat ağız kokusunu önlemede son derece etkili. Karbonat, su ve nane yağı. Bir bardak suya 1 çay kaşığı karbonat ekleyelim. Bu karışıma 2 damla nane yağı ekleyelim. Özellikle yemeklerden sonra bu karışımla gargara yapabilirsiniz.

6- Portakal kabuğu : Portakal kabuğunun iç zarını çıkartın . Ve güneşte 1 hafta boyunca kurutun. Tamamen kuruduktan sonra toz haline getirin ve bir kaba koyun. Bu karışımı 2 şekilde kullanabilirsiniz. Günde 2 kez dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Tozu bir bardak suya ekleyin. Ve 1 gece dik bir şekilde suda bekletin. Ertesi gün taze bir koku için bu karışımla gargara yapabilirsiniz.

7- Meyve Tabağı : En güzel bölüm diyebiliriz. Elma , karpuz, kızılcık, üzüm gibi gevrek meyveleri küçük dilimler halinde kesin. Ve 2 çorba kaşığı yoğurt ile karıştırın. Üzerine tarçın serpin. Meyve salatanız yemeye hazır. Kötü nefes kokusundan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Nefes Kokusu Nasıl Giderilir?

Kaynak : https://stylenrich.com/bad-breath-home-remedies/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler