Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mutfaklara Canlılık ve Renk Katacak Dekorasyon Fikirleri 

Mutfaklara canlılık ve renk katacak dekorasyon fikirleri  hayatınızın büyük bölümünü geçirdiğiniz yerde önem taşımaktadır. Renkli ve ferah mutfaklar elde edebilirsiniz.

Mutfaklara canlılık ve renk katacak dekorasyon fikirleri birçok madde ile sıralanabilir. İhtiyaçlarınızı önceden belirlemek etkili sonuçlar alabilmek adına önemlidir. Dekorasyonun her türlüsü için kendi amacınız ve ihtiyaçlarınız öncelikli olmalıdır.

Küçük Mutfak Dekorasyonu Önerileri

Mutfaklarınızın ebatlarını önceden göz kararı belirlemeli ve gerekirse fotoğrafla kaydetmelisiniz. Bu kayıt ardından nerede ne tür ihtiyaçlar olacağına karar vermelisiniz.

Mutfaklarda dolaplarınızı bol tutmak öncelikle büyük bir fayda sağlar. Dağınık ve bir türlü düzelmeyen mutfaklarınız varsa öncelikle dolaplarınızı çoğaltabilirsiniz. Yeni ve büyük montajı olan dolaplara gerek kalmayacaktır. Portatif dolaplar da dekorasyona büyük bir hareketlilik katabilir.

Halı ve perdeler mutfaklarda es geçilmemelidir. Çok boğucu olmaması şartıyla her ikisini de desenli şekilde kullanabilirsiniz. Sadelik ve bütünlük aradığınızda mutfak takımı ton geçişleri belirgin fark sağlayacaktır.

Küçük mutfak dekorasyonu modelleri ve fikirleri yazımızı inceleyerek daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

Mutfaklara Canlılık ve Renk Katacak Dekorasyon Fikirleri  1

Mutfaklara Canlılık ve Renk Katacak Dekorasyon Fikirleri 

Mutfak Tezgah Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Bir mutfağın tezgah bölümündeki düzenlemeler tüm alana yansıyacağı için bu alana ek önem vermelisiniz. Mutfak masası ve tezgahta bu açıdan renkleri iyi oluşturmalısınız. Örneğin mermerde siyah baskın renkse masanızın gri ve siyah tonlarda olması bütünlük sağlar. Siyah mermerle beyaz masa ve ahşap masa pek güzel görüntü vermeyebilir. Fakat mermer beyazsa masa kahve tonlarda olabilir.

Tezgah tasarımlarınızın renk geçişi dolaplarla da bütünleşmiş olmalıdır. Ahşap görünen dolaplarınız varsa masanız ve sandalyeler de aynı tonlarda olabilir. Sıcak bir ortamı daha da hoş hale getirmek için pencere kenarlarında dekoratif malzeme ekleyebilirsiniz. Ayrıca jaluzi de kullanmanız önerilir.

Tezgah arası dekorasyon fikirleri yazımıza bakarak daha fazla fikir elde edebilirsiniz.

Mutfaklara Canlılık ve Renk Katacak Dekorasyon Fikirleri  4

Mutfaklara Canlılık ve Renk Katacak Dekorasyon Fikirleri  5

 

Dar Uzun Mutfak Dizaynı Nasıl Olmalı?

Dar ve uzun mutfak dekorasyon tasarımlarında genişliği kapatmamaya özen göstermelisiniz. Mutfak halınız uzunlamasına olmalıdır. Boydan boya halınız tek renk olursa genişlik artar ve ferahlama hissi çoğalır.

Geniş  Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfak dekorasyonu boşlukları çok fazla olan durumlarda önem kazanmaktadır. Geniş alanlarda desenlere daha çok önem verebilirsiniz. Renklerde aynı tonların farklı versiyonları psikolojik açıdan da katkı sağlar.

Yaratıcı mutfak dekorasyonu fikirleri yazımızı inceleyerek daha fazla model ve örnek görebilirsiniz.

Mutfaklara Canlılık ve Renk Katacak Dekorasyon Fikirleri  2

Mutfaklara Canlılık ve Renk Katacak Dekorasyon Fikirleri  3

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler