Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kuruyan Ekmekleri Değerlendirme Yöntemleri

Ekmek, sofralarımızın vazgeçilmez temel besin kaynaklarından biridir. Son zamanlarda ise ekmek, en çok israf edilen besin ürünleri arasında yer almaya başlamıştır. Ekmeğin nimet olarak görüldüğü bir toplumda nimetin israfı tabii ki hoş bir durum değildir. Bu durumu engellemek amacı ile ekmek israfını engelleme yöntemleri bu yazımızın temel konusunu oluşturmaktadır.

Ekmek İsrafını Önlemek İçin Neler Yapabiliriz?

Ekmek israfını önlemek konusunda ilk yapmamız gereken duyarlı ve sorumlu davranmaktır. İhtiyacımız kadar ekmek alarak ekmeklerin bayatlamasını ya da küflenmesini engelleyebiliriz. Bir ev halkının ortalama kaç tane ekmek tükettiği bellidir. Bu ortalama ile ekmek alışverişlerimizi yapmamız ekmek israfını engelleyecek en büyük adımdır.

Kuruyan Ekmekleri Değerlendirme Yöntemleri

Bayat Ekmekleri Atmayın!

Evde bayatlamış ekmekleriniz var ise; onları atmayın ve değerlendirin. Bayat ekmekleri değerlendirme yöntemleri çok çeşitli olup, en basiti küp şeklinde doğramak ve tavada biraz kızartıp çorbalara kroton ekmek olarak kullanmaktır. Bunun dışında bayat ekmek değerlendirme yöntemlerinden belki de en çok tercih edilen köfte harcı olarak kullanmaktır. Hatta bayat ekmeklerin hepsini rondodan geçirip galeta unu olarak kullanıma hazır hale getirebiliriz.

Bayat ekmekler ile yapılan tarifler de ekmek israfını önleyen güzel yöntemlerden biridir. Bayat ekmek köftesi, bayat ekmek ile yapılan pizza, papara, bayat ekmekten tarator bu tariflerden en bilinenleridir. Bunlar haricinde, herkesin çocukluğundan bir anı olarak hatırladığı yumurtalı ekmek, bayat ekmekleri değerlendirmek için favori önerilerimizden biri olacaktır.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler