Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Koton İp Örgü Modelleri

Koton iple  çok güzel yazlık bir bluz örüyoruz. Yapılışını adım adım fotoğraflarla anlattığımız çok güzel bir model. Koton ipten neler yapılır diye düşünüyorsanız elinizde koton ipleriniz varsa koton ipten sepet yapımı yapabilirsiniz. Koton ipten çanta yapımı yapabilirsiniz. Bugünse koton ip örgü modellerinden yazlık örgü bluz modeli yapıyoruz. Dilerseniz kollarını uzatarak da örebilirsiniz. Yelek modelleri olarak örebilirsiniz. Şal modellerinde kullanabilirsiniz. Aynı örgüyü birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Koton iplerle şapkalar, paspaslarda örebilirsiniz. Şemalı ajur örgü tekniği modelleri angora iple örmüştük. Koton iplerle de çok güzel duracak bir örnek. Tığ işi kafes örgü yazlık bluz modeli yapılışı koton, akrilik, merserize iplerle örebilirsiniz. Çok güzel bir model. Ve oldukça kolay. Ve motifli bluz yapımını da yazlık örgü modelleri olarak deneyebilir kendiniz için, genç kızlarınız için örebilirsiniz. Şimdi ise şık ve kolay model olan koton ip örgü modelleri ile yapılmış bluz yapılışına geçelim.

Yazlık Örgü Bluz Modelleri ve Yapılışları

Çiçek desenini andıran trabzanlarla yapılmış kolay bir örnek. Koton ip örgü modelleri ile yapılıyor. Koton ip kullanıyoruz ve 3,75 mm tığ kullanıyoruz. Örgü olarak çok ustalık gerektirmiyor. Biraz örgü bilmeniz bu bluzu yapmanız için yeterli. Dantel örgü bluz modelleri yuvarlak olarak örüyoruz. Tur tekrarı yapılarak ilerleyen bir model ve takibi kolay bir model. Fotoğrafları takip ederek istediğiniz beden için örebilirsiniz. İplik olarak 8 katlı pamuklu iplik kullanılmıştır.

S – M beden için 116 zincir çekerek başlıyoruz. L – XL içinse 126 zincir. Bu ölçüler kullanacağınız ipe göre değişecektir. Şimdi aşağıdaki adımları takip edelim.

Bluzu tamamladık çok şık görünüyor.

Koton İp Örgü Modelleri 20

Koton İp Örgü Modelleri

Kaynak : https://www.girliescrochet.com/lea-blouse.html

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Koton İp Örgü Modelleri”
  1. Maria Vicentina dedi ki:

    não entendi o trabalho da blusa de verão: ela não é receitada com trabalho de tricot e sim de crochet.A mostra do trabalho, não dá para entender como fazer manga e decote. Trabalho inacabado.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler