Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Bardak Altlığı Yapımı

Örgü bardak altlığı modelleri ve yapılışlarından çok güzel bir örneğin yapılışını hazırladık. Örgü çiçek modellerinden oluşan zarif bir örnek. Örgü çiçek yapılışı ile evde kalan ipleri değerlendirme yapabilirsiniz. Örgü çiçek motifinin kenarına trabzan veya kafesler örerek örgü bebek battaniyesi modellerinde de kullanabilirsiniz. Bu tarz battaniye modelleri görmüştüm nette gezinirken. Daha çok el örgüsü bardak altlığı modelleri anlatımı var. Kağıt ipten bardak altlığı yapımı örebilirsiniz. Örgü meyve şeklinde bardak altlığı yapımı örebilirsiniz. Dantel bardak altlığı örebilirsiniz. Şimdi örgü aplike modellerinde, örgü süsleme sanatında, battaniye süslemede ve birçok örgüde kullanacağınız bardak altlığı olarak anlattığımız modelin yapılışına geldi sıra.

Çiçekli Bardak Altlığı Nasıl Örülür?

Renkli  çok güzel bir çalışma daha. Kolay bardak altığı yapımını sizlere hem şemalı hemde fotoğraflarla anlatımını hazırladık. Kenar kısmına örgü örerek battaniye motifine çevirebilirsiniz. Pamuklu ipler, merserize iplerle örebilirsiniz. Hemen şema ile anlatıma başlayalım.

Kolay Bardak Altlığı Yapımı

Şemada uzun çizgiler trabzan, x lar sık iğne, daireler zincir, noktalar ilmek kaydırma anlamına geliyor.

  • Sihirli halka içine 12 trabzan ile başlıyoruz.
  • İpliğin rengini değiştirerek her ilmeğe 2 kez batarak trabzan yapıyoruz.
  • İpliğin rengini değiştirerek trabzanlar üzerine 1 tek 1 çift batarak ilerliyoruz.
  • Yine ipliğin rengini değiştirerek sırasıyla 2 sık iğne, 1 tekli trabzan, aynı yere 2 trabzan, aynı yere 2 trabzan, 1 tekli trabzan, 2 sık iğne yapıyoruz.
  • Aynı renk iple devam ederek 1 ilmek kaydırma, 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, aynı yere 3 trabzan, aynı yere 3 traban, 1 tekli trabzan, 1 sık iğne, 1 ilmek kaydırma yapıyoruz.

Şimdi bu aşamaların fotoğrafla nasıl yapıldığını görelim.

Çok güzel bir çalışma.

Kolay Bardak Altlığı Yapımı 18

Kolay Bardak Altlığı Yapımı 17

Kaynak : https://atty-s.com/2017/03/happy-flower-crochet-coasters.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler