Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kartondan Kolay Kızak Yapımı

Kış aylarında hepimiz bembeyaz bir sabaha uyanmak isteriz. Her yer bembeyaz olmuş, kar yağmış, çocuklar dışarıda kartopu oynuyor, kardan adam yapıyorlar hayalini kurarız. Bu sene kış evde geçti kötü geçti diyebiliriz. Covid 19, corona virüs, pandemi ile uğraşıyoruz. Yasaklar var ve dışarı çıkamıyoruz. Çıksak da içimize sine sine oynayamıyoruz. Ya hasta olursak, ya hastaysak etrafa bulaştırırsak korkusu ile. Çocuklar kar yağdığını gördükçe dışarı çıkmak istiyor, arkadaşları ile kartopu oynamak istiyor, kardan adam yapmak istiyor, kaymak istiyor. İmkanı olanlar için memleketinde dışarı çıkabilenler için pratik kızak yapımı hazırladık. Biraz karla ilgili projelere değinelim. Daha sonra kartondan kolay kızak yapımına geçeriz. Kar küresi yapmayı çok severiz. Sevdiğimiz küçük oyuncaklardan, yapay çam ağaçlarından kar küreleri yaparız. Geçtiğimiz günlerde Elsa – Anna kar küresi yapmıştık. Tarifine Frozen karlar ülkesi kar küresi yapılışından ulaşabilirsiniz. Kar tanelerini de çok severiz. Renkli kağıtlardan, beyaz kağıtlardan kar tanesi yapabilirsiniz. Kağıttan kar tanesi yapımı kolay. Kağıtları katlıyoruz ve şablona uygun şekilde kesiyoruz. Örgü kar tanesi yapımı ile duvarlarınızı, örgülerinizi süsleyebilirsiniz.

Kartondan Kızak Nasıl Yapılır?

2 farklı modelde kartondan kolay kızak yapımı hazırladık. Benzer şekillerde yapılıyorlar. İkisinde de karton kullanıyoruz. Biz çocukken poşetin içine minder koyar yokuş aşağı kayardır. O kadar keyifli olurdu ki. Maalesef şimdi çocuklarımız bizim zamanımızda olduğu gibi çok fazla eğlenemiyorlar. Güvenle dışarı çıkartamıyoruz.

Kartondan kolay kızak yapımı için önce ilk projemize değinelim. Bu proje için karton, bant, siyah çöp poşeti, makas gerekli olacak. Şimdi adımları takip ederek kızağı yapalım.

Hayal gücümüzü kullanarak çok güzel kızaklar yapabiliriz. Şimdi 2. projenin yapılışına geçiyoruz. Burada koli bandına ihtiyacımız olacak. Kartonu resimdeki gibi kestikten sonra koli bandı ile kaplıyoruz.

Kartondan Kolay Kızak Yapımı 18

Kartondan Kolay Kızak Yapımı 16

Kartondan Kolay Kızak Yapımı 21

Kartondan Kolay Kızak Yapımı 15

Kartondan Kolay Kızak Yapımı 19

Kartondan Kolay Kızak Yapımı 14

Kartondan Kolay Kızak Yapımı 20

Kartondan Kolay Kızak Yapımı 17

Kaynak : https://www.instructables.com/how-to-make-a-fast-sled-out-of-household-items/

https://eastcoastmommyblog.blogspot.com/2016/01/duct-tape-sled.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler