Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İrlanda Danteli Yapımı

Kenar oyası modelleri, örgü kitap ayracı, örgü bileklik modelleri olarak yapabilirsiniz.İrlanda danteli yapımı hazırladık. İki kumaş arasına birleştirme danteli olarak örebilirsiniz. Dantel örneklerinin yeni modellerini anlatımlı olarak yayınlamaya çalışıyoruz. Yine güzel bir tığ işi örgü var sırada. Kendinize dantel bluz ördüğünüzde kol kısımlarına, etek ucu kısımlarına İrlanda danteli yapımını örüp dikebilirsiniz. Battaniye kenar oyası olarak da yapabilirsiniz. Kenar oyası modelleri yapımı olarak yapabileceğiniz bir örnek. Fıstıklarla yapılan bir örnek. Beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. Farklı ipliklerle örülmüş modelleri de yine modeller arasında görebilirsiniz. Daha fazla örgü modelleri yapılışı için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz.

İrlanda Danteli Nasıl Yapılır?

Örgü kitap ayracı modellerinde veya örgü bileklik modellerinde çok güzel durmazmı bu örnek. İrlanda danteli yapımı değişik ve zarif bir örnek. Mutfak havlu kenarlarında da kullanabilirsiniz. Şimdi örneğin sizlere şemasını vermek istiyorum.

İrlanda Danteli Yapımı 6

Döne döne örülen bir örnek. Önce zincir çekip halka oluşturuyoruz. Daha sonra zincirin içine fıstık yapıyoruz. Zincir çekip dönüyoruz. Ve tekrar bir fıstık daha yapıyoruz. Bu şekilde istediğiniz uzunluğa gelene kadar örüyorsunuz. Daha sonra kenarına zincirlerle yuvalar yapıyorsunuz. Ve bu yuvaların üzerine sık iğneler. Şimdi adım adım fotoğraflarla oyanın nasıl yapıldığını görelim.

İstediğiniz renkte, istediğiniz iplerle örebilirsiniz.

Kaynak: https://ellej.org/en/lace-i-cord/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler