Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğne ile Örgü Birleştirme

Şiş örgü modellerinde en çok kullandığımız tekniklerden biri. İğne iplik ile örgü birleştirme. Ben daha çok tığla dikiyorum. Sizde bildiğiniz tekniklerle örgü modellerini, bebek örgü modellerini diğer örgülerinizi birleştirebilirsiniz. Yelek modellerinde ve daha birçok örgüde kullanabilirsiniz iğne ile örgü birleştirme tekniklerini kullanabilirsiniz. Annem hep tığla diktiği için bana da öyle öğrettiği için tığla devam ediyorum dikmeye. Örgüye yeni başlayanlar ve dikme işlemini nasıl yapılır anlatan güzel bir video hazırladık. Hepimiz tarafından çok rahat bir şekilde yapalım diye. Şiş örgüde de uygulayabilirsiniz, tığ işi örgü modellerinde de uygulayabilirsiniz. İlmek ilmek devam ederek örgülerinizi iğne ile birleştirebilirsiniz.

Örgü Nasıl Dikilir?

İğne ile örgü birleştirme tekniğini sizlere hem resimli olarak anlatımını hazırladık hemde videolu olarak hazırladık. İki şekilde de inceleyip yapabilirsiniz. Tığ örgü veya şiş örgülerinizde kullanabilirsiniz bu tekniği. Yelekler, şapkalar, boyunluklar ve tüm örgülerinizde kullanabilirsiniz. Şimdi ine ile örgü birleştirme tekniğini resimli olarak inceleyelim.

İğne ile Örgü Birleştirme

İğne ile Örgü Birleştirme 1

İğne ile Örgü Birleştirme 2

İğne ile Örgü Birleştirme 3

İğne ile Örgü Birleştirme 4

İğne ile Örgü Birleştirme 5

İğne ile Örgü Birleştirme 6

İğne ile Örgü Birleştirme 7

Renkli iple dikim aşamaları belli olması açısından yapıyoruz. Örgülerinizle aynı renk iplerle yaptığınızda hiç belli olmayacak ve düzgün duracaktır. Tığ ile şiş örgülerinizde kullanacağınız dikme tekniklerinden biri olan iğne ile dikme şeklini videolu olarak izleyelim.

Kaynak : https://www.mooglyblog.com/mattress-stitch-seaming/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler