Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Haraşo Örgü Nasıl Dikilir?

Örgü modelleri ile ilgili sizlere pratik bilgileri vermeye devam ediyoruz. Haraşo örgü modeli nasıl dikilir bu yazımızda onu anlatacağız. Haraşo ile yaptığınız modelleri bu teknikle birleştirebilirsiniz. Haraşo örgü hırka modellerini , yelek modellerini, motifli battaniye örneklerini bu teknikle birleştirebilirsiniz. Birçok örgünüzde kullanabilirsiniz bu tekniği. Şiş örgü teknikleri, tığ işi örgü teknikleri ile ilgili sizlerin işini kolaylaştıracak en yeni bilgileri vermeye devam ediyoruz. Birkaç gün önce sizlere örgüde motif gerdirme nasıl yapılır bahsettik. Motifli örneklerinizde bu tekniği kullanabilirsiniz. Ve yine sizlere örgülerinizi dikerken kolaylık sağlayacak iğne iplikle örgü birleştirme tekniğinden bahsetmiştik. Düz örgüyü dikerek birleştiriyoruz. Tığ ile birleştirme tekniği de var ama biz iğne ile birleştirmeden bahsettik. Dümdüz çok güzel bir görüntü elde ediyorsunuz. Güzel bir teknik.

Biten Örgü Nasıl Dikilir ?

Nasıl yapıldığını videodu olarak görebilirsiniz. Ve resimli olarak yapılış şeklini paylaşacağız. Kazak, hırka , yelek dikerken kullanabilirsiniz. Haraşo örgüyü birleştirirken yine iğne ve iplik kullanıyoruz. İğnemize ipimizi geçiriyoruz. Daha sonra örgülerimizi yan yana alıyoruz. Ve bir sağdaki örgüden bir soldaki örgüden ilmek alarak dikiyorsunuz. Tüm işlem bu kadar. Şimdi resimli olarak yapılışını görelim.

Haraşo Örgü Nasıl Dikilir? 1

Haraşo Örgü Nasıl Dikilir?

Haraşo Örgü Nasıl Dikilir? 4

Haraşo Örgü Nasıl Dikilir? 3

Haraşo Örgü Nasıl Dikilir? 2

Resimli olarak üst kısımda nasıl yapıldığını gördük. Bu teknikle de örgüleriniz çok düzgün duruyor. Nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Kaynak : https://www.purlsoho.com/create/seaming-garter-stitch/

http://www.knitty.com/ISSUEspring04/mattress.html

Benzer İçerikler
One thought on “Haraşo Örgü Nasıl Dikilir?”
  1. Guylaine gilbert dedi ki:

    J’aime beaucoup les bricolage

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler