Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Firkete Örgü Zikzak Şal Modeli Yapılışı

Angora ipliklerle , ince ipliklerle yaptığınızda çok şık duracaktır. Bebek battaniyesi modeli, şal modelleri , çeyizlik yelek modelleri yapabilirsiniz. Orta kalınlıkta ip ile de örebilirsiniz. Çeyiz hazırlığında olan arkadaşlarımız için kolay ve zarif bir model. Tek renk beyaz veya kremle de çok güzel olacağını düşünüyorum. Ören arkadaşlar bizimle paylaşabilirler. Takıldığınız bir nokta olursa sormaktan çekinmeyin. İşte sizlere firkete örgü tarifi yapılışı.

Firkete Örgü Zikzak Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Firkete Örgü Zikzak Şal Modeli Yapılışı 1

1.tur : İstediğimiz uzunlukta firkete örgü yapımı ile başlayalım. Firketesi olmayanlar için daha önce karton kutudan firkete yapımını göstermiştik. Örmek istediğiniz uzunlukta biraz fazla zincir çekmekte fayda var. Toplama yapabilir.

2.tur : Örgüyü firketeden  çıkarttıktan sonra 7 zincir çekelim. Tığa 10 ilmek toplayalım. Hepsini birlikte örerek sık iğne yapalım. Tekrar 7 zincir çekip ilmeklerin bitimine alt kısımdan batarak sık iğne yapalım. 7 zincir çekip 10 ilmek toplayarak sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

3.tur : Sıra sonunu geldiğimizde 7 zincir çekip alt taraftaki ilmekleri toplamaya başlayalım. Az önce yaptığımız gibi 5 ilmek toplayarak yapıyoruz. 5 ilmek topladıktan sonra 7 zincir çekip araya sık iğne ile batıyoruz. Tekrar 7 zincir çekip 10  ilmek topluyoruz. Bu şekilde zikzaklar oluşuyor. Sıra sonunu kadar 10 toplayarak devam ediyoruz. Sıra sonunda 5 kalıyor. 5 ilmeği birlikte örerek yapıyoruz.

Aynı şeklide bir motif daha örüyoruz. Sonra iki motifi baş kısımlarında sık iğne ile birleştirdikten sonra 7 zincir çekiyoruz. Alttaki motifin iki yaprak arasına batarak iki motifi birbirine birleştiriyoruz. Tekrar 7 zincir çekip birleştirmeye devam ediyoruz. Birleştirme bu şeklide oluyor. Şema aşağıdaki gibidir.

Firkete Örgü Zikzak Şal Modeli Yapılışı 2

Firkete Örgü Zikzak Şal Modeli Yapılışı

Firkete örgü zikzak şal modeli yapılışı video :

Kaynak : http://gaanna.ru/page/vjazanie-na-vilke-uzor-zigzag-iz-veerochkov

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler