Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fırında Kavrulmuş Karnabahar Tarifi

Karnabahar yemeklerini aynı evde birisi çok severken diğeri hoşlanmayabilir. Sevmeyebilir. Ama sizlere anlatacağımız fırında karnabahar tarifini ailecek lezzetli bir şekilde yiyebilirsiniz. Ben karnabahar yemeklerini seviyorum. Her türlüsünü yapıyorum. Daha çok karnabahar salatası ve fırında karnabahar yemeğini yapıyorum. Karnabaharın faydaları vücudun vitamin ihtiyacını karşılıyor. A, B1, B2, C ve E vitaminleri bulunuyor. Kalsiyum, potasyum, fosfor, magnezyum açısından zengin bir besin kaynağı. İdrar söktürücü gibi birçok faydası vardır.

Fırında Kavrulmuş Karnabahar Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • 1 baş karnabahar
  • Tuz
  • Biber
  • Tereyağı
  • Doğranmış maydanoz

Fırında Kavrulmuş Karnabahar Tarifi 2

Karnabaharın kenar yapraklarını temizleyelim. Beyaz çiçek yapraklarını ayırmıyoruz. Kenar kısmında bulunan yeşil yapraklardan temizliyoruz. Döküm tava veya herhangi bir fırın kabına karnabaharı yerleştirelim. Karnabaharın üzerine zeytinyağı gezdirelim. Karnabaharın çok daha güzel kızarmasını sağlayacaktır.

Fırında Kavrulmuş Karnabahar Tarifi 5

Biraz tuz ekleyelim. İsterseniz biber de ekleyebilirsiniz. Ellerimizle yağ ve tuzu karnabaharın tüm çevresine sürelim. Fırın kabı üzerine folyo geçirelim. 200 derecede yaklaşık 1 saatte karnabahar hazır. Bıçak ile pişip pişmediğini kontrol edebilirsiniz.

Fırında Kavrulmuş Karnabahar Tarifi 6

Folyoyu çıkaralım ve 5-10 dakika kızarması için biraz daha fırında tutalım. 3 yemek kaşığı tereyağını eritelim. Ve içene doğranmış maydanozu ilave edelim . Karnabaharın üzerine fırça ile sürelim. Daha sonra dilimleyerek servis edebilirsiniz. Ekstra tuz gerekebilir.

Fırında Kavrulmuş Karnabahar Tarifi 7

Fırında Kavrulmuş Karnabahar Tarifi

Çok lezzetli ve iştah açıcı görünüyor. Hemen denemelisiniz.

Fırında Kavrulmuş Karnabahar Tarifi 1

Fırında Kavrulmuş Karnabahar Tarifi 3

Fırında Kavrulmuş Karnabahar Tarifi 4

Fırında Kavrulmuş Karnabahar Tarifi 8

Kaynak : http://karacarrero.com/how-to-eat-make-roasted-cauliflower-recipe/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler