Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evinizin Tarzını Banyonuza da Yansıtın

Temel temizlik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ev içerisinde önemli bir yere sahip olan banyolar, evin diğer odalarından bağımsız ya da evin tüm odaları ile uyumlu bir şekilde dekore edilebilir. Doğru banyo mobilyası ve dekorasyon seçimleri ile kişisel bakım rutinlerinize pratiklik kazandırabilirsiniz. Paspas, sabunluk, askı aparatları, düzenleyiciler ve banyo tekstil ürünleri gibi eşyalar, banyo dekorasyonunun ana parçalarını oluşturur. Karaca’da yer alan banyo dekorasyon ürünlerine göz atarak ihtiyacınıza ve zevkinize hitap eden ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

Evinizin Tarzını Banyonuza da Yansıtın

Ürünleri Banyonuzun Büyüklüğüne Göre Seçin

Banyonuzun boyutu, banyo takımı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bir husustur. Gerek mobilyalarda gerekse aksesuarlarda banyonuzun ferah bir görünüme sahip olması için dekorasyon seçimlerini odanın boyutuna uygun bir şekilde belirlemeniz gerekir. Küçük banyolarda pastel tonlarına sahip banyo dekorasyon ürünlerini tercih edebilirsiniz. Pastel tonlu banyo takımı dekorasyon ürünleri bulunduğu alanda daha ferah bir görünüm yaratır. Banyonuzu olduğundan daha geniş göstermek için aynalardan da yardım alabilirsiniz. Sabunluk gibi küçük eşya seçimlerinde banyo tezgahında çok fazla alan kaplamayan zarif tasarımlı modellere yönelebilirsiniz. Küçük banyolarda alandan tasarruf etmeniz için tasarlanan bir diğer ürün ise düzenleyicidir. Kişisel bakım ürünlerinden havlulara birçok eşyayı düzenleyiciler yardımıyla kategorilere ayırabilirsiniz. Çamaşırlık, bir diğer adı ile çamaşır sepetleri, farklı boyut ve tasarımları ile birçok tarzda dekore edilen banyolara uyumluluk gösterir. Banyonuzun boyutuna uygun bir çamaşır sepetini dilerseniz çamaşır makinesinin yanında dilerseniz de yer kazanmak amacıyla makinenin üzerinde konumlandırabilirsiniz.

Evinizin Tarzını Banyonuza da Yansıtın 1

Renk Uyumuna Dikkat!

Her odada olduğu gibi banyolarda da renk uyumuna dikkat etmekte fayda vardır. Banyo içerisindeki mobilya, tekstil ürünleri ve dekorasyon eşyaları renk konusunda birbirleri ile uyumlu oldukları takdirde oda daha estetik bir görünüme bürünür. Renk konusunda bütün bir görünüm elde etmek için paspas takımı ya da havlularınızı birbirleri ile uyumlu tonlarda tercih edebilirsiniz. Banyolarda genellikle beyaz renkler ağırlıktadır. Dilerseniz banyo tekstil ürünlerini ya da küçük banyo dekorasyon eşyalarını koyu tonlarda seçerek kontrast bir görünüm yaratabilirsiniz. Banyonuzun boyutlarına uygun dekorasyon ürünleri ile kişisel bakım rutinlerinizi keyifli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Renk uyumuna da dikkat ederek, banyo içerisinde şık bir atmosfer yaratabilirsiniz. Banyo tezgahında yeterli alana sahipseniz, lavabo çevresine duvar seramikleri ile aynı tonlarda dekoratif eşyalar yerleştirebilirsiniz.

Bornoz ve Havlu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bornoz, her duştan sonra vücudu kurulamak amacıyla kullanılan banyo tekstil ürünlerinden biridir. Kullanımı dolayısıyla vücudu kurulamak için fazladan harekete ihtiyaç duyulmaz. Bornoz seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk konu bornozun boyutlarıdır. Boy ve genişlik olarak vücudunuza uyumlu bir bornoz tercih etmek, pratik bir şekilde kurulanmanız açısından üründen tam verim almanızı sağlar. Bornoz takımı, içeriğinde iki ya da daha fazla bornoz ve saç havlusu içerir. Bu tür takımların her parçasında aynı havlu kumaşlarına ve renklere yer verilir. Havlular, cilt ile direkt olarak temas eden banyo tekstili ürünleridir. Bu sebepten dolayı havlu seçiminde ilk olarak kumaş içeriğine dikkat etmeniz gerekir. El ve yüz kurulamak için kullanılan havlularda antibakteriyel özellikli kumaşlar kullanılarak tasarlanan modelleri tercih edebilirsiniz. Kumaş seçiminde tercihlerinizi yumuşak dokulu seçeneklerden yana kullanarak havlunun cildinize nazik bir dokunuş yapmasına da yardımcı olabilirsiniz. Havlu ve bornozların emiciliğinden maksimum verim almak ve yumuşak dokularını her daim korumak için bu banyo ürünlerinin iç etiketlerinde yer alan yıkama talimatlarına uygun bir şekilde yıkamanız gerekir.

Evinizin Tarzını Banyonuza da Yansıtın 2

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler