Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evde Pirinç Boyama

Okul öncesi çocuklarımız için çok güzel bir etkinlik hazırladık. Gökkuşağı renklerinde , istediğiniz renklerde hazırlayabilirsiniz. Daha önce evde makarna boyamadan bahsetmiştik. Aynı teknikle yapılıyor. Çocuklarımız için eğlenceli, öğretici okul öncesi etkinlikleri hazırlamaya devam edeceğiz. Birçok çalışmadan bahsetmiştik. Bugün pirinç boyamadan bahsedeceğiz. Bu oyunla çocuklarınıza renkleri de öğretebilirsiniz. Duyusal bir oyun hazırlamış olursunuz. Bir kova, leğen , geniş bir kaç içine renkli pirinçleri yerleştirip içine arabalarını koyarak onlara güzel bir oyun hazırlayabilirsiniz. Çocuklarımız eğlenerek öğrenecekler. Hem dokunma duyuları gelişecek hem renkleri öğrenecekler, hemde güzel bir oyun oynamış olacaklar. Renkli pirinçlerle oynamayı sevmeyen çocuk yoktur sanırım. Boyadığınız pirinçleri uzun süre saklayabilirsiniz. Kaldırdığınız yerden tekrar tekrar çıkartıp oynayabilirsiniz. Üstelik yapması da çok kolay. Çocuklarımız böyle eğlenceli oyunları çok seviyor. Evde yapılabilecek eğlenceli etkinlikler hazırlamayı düşünüyorsanız yapay yanardağ nasıl yapılır incelemelisiniz.  Çok keyifli bir deney. Çocuklar çok keyif alıyorlar bu çalışmadan.

Renkli Pirinç Nasıl Yapılır?

Çocuklarınızla birlikte evde sıkılınca yapılacak şeyler arıyorsanız sizler için çok güzel bir etkinlik hazırladık. Yapılışı çok kolay bir etkinlik. Hemen hemen her evde olan malzemelerden.

Malzemeler

  • Pirinç
  • Gıda boyası
  • Poşet

Tüm malzemeler bu kadar. Akrilik boyalar, guaj boyaları da kullanabilirsiniz. Kilitli poşetlerin içine boyamak istediğiniz pirinçleri ayrı ayrı olarak yerleştirin. Birçok renkte yapabilirsiniz. Her renk için ayrı poşet gerekli. Pirinçleri yerleştirdikten sonra içine birkaç damla boyadan ekleyin. Poşetin ağzını iyice kapattıktan sonra çalkalamaya , karıştırmaya başlayın. Bu aşamayı çocuğunuzdan isteyebilirsiniz. Eminim çok keyif alacaktır. Boya pirinçleri iyice boyadıktan sonra bir kağıt üzerine döküp kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra istediğiniz şekilde oynayabilirsiniz. Artık gökkuşyağı renklerinde pirinçlerimiz var.

Evde Pirinç Boyama 11

Evde Pirinç Boyama 12

Evde Pirinç Boyama 1

Evde Pirinç Boyama 2

Evde Pirinç Boyama 3

Evde Pirinç Boyama 13

Evde Pirinç Boyama

Evde Pirinç Boyama 5

Evde Pirinç Boyama 4

Evde Pirinç Boyama 6

Evde Pirinç Boyama 10

Evde Pirinç Boyama 9

Evde Pirinç Boyama 8

Evde Pirinç Boyama 7

Kaynak : http://www.learnplayimagine.com/2014/03/how-to-dye-rice.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler