Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evde Maske Dikimi Nasıl Yapılır?

Pamuklu kumaşlarla evde maske dikiyoruz. Kullan at maskeler, cerrahi maskeler kullanmak istemeyenler kedine maske dikerek onları kullanabilirler. Daha önce örgü maske yapımından bahsetmiştik. Tığ işi örgü modelleri ile örülen örgü maske nasıl yapılır önceki yazılardan ulaşabilirsiniz. Yine çocuklarımız içinde örgü maskeler yaptık. Örgü çocuk maske yapımı örgü aplike modellerle, çocuklarımızın sevdiği figürlerle süslediğimiz maskelerdendi. Hazır olarak tek kullanımlık aldığımız maskeler zamanla kulaklarımızı acıtmaya başladı. Çalışan, sürekli maske takmak zorunda olanlar akşama kadar maske ile dolaştıkları için maskenin lastikleri kulaklarımızı acıttı. Bizde kulaklarımızı acıtmaması için örgüden maske takma aparatı yapımı hazırladık. Zincir üzerine trabzanlarla ve düğmelerle aparatı kolayca yaptık. Bir konuya daha değinmeden geçemeyeceğim. Maske ve gözlük. Maska taktığımızda dışarı çıktığımızda en muzdarip olduğumuz konulardan biri gözlük camı buğulanması. Gözlük camının buğulanmaması için yapılabileceklerden daha önce bahsetmiştik. O yöntemleri deneyerek buğulanma derdinden kurtulabilirsiniz. Önemli konulara değindikten sonra şimdi evde maske dikimi nasıl yapılır ona geçelim.

Evde Maske Nasıl Yapılır?

Uzun zamandır 2020 Mart 16 dan beri pandemi ile uğraşıyoruz. Aslında daha erken başladı. Bizim ülkemize o tarihlerde geldi. 16 Martta okullar kapandı eğitime onlıne olarak devam edildi. Çalışanlar esnek çalışmaya geçti. Pandemi ile savaşıldı ve hala savaşılmaya devam ediyor. Temizlik, sosyal mesafe, yasaklar geldi hayatımıza. Maskesiz dışarı çıkmak yasak. Kullan at maskeler de kullanıyoruz. Evde pamuklu kumaşlarla, dokuması sık kumaşlarla maske dikiyoruz. Şimdi evde maske dikimi nasıl yapılır, maske kalıbı nasıl hazırlanır ona değineceğiz. Sizde kendinize maskeler dikebilirsiniz. Hatta haberlerde, sosyal medyada tasarım maskeler de görmüşsünüzdür. O modelleri örnek alarak sizde tasarım maskeler yapabilirsiniz. Tabi öncelik bizi koruyan maskeler yapmak.

  • 20 x 30 cm ebatlarında 2 adet pamuklu kumaş
  • 1 adet filtre kumaş ( 20 x 30 cm)
  • 15 cm 2 adet lastik

Cetvel ve kağıt ile önce aşağıdaki adımları takip ederek bir kalıp oluşturalım. Bir A4 kağıdına 24 cm genişliğinde 14 cm uzunluğunda bir dikdörtgen çizelim.

Evde Maske Dikimi Nasıl Yapılır? 1

Şimdi aşağıda gösterildiği gibi diğer ölçüleri çizelim.

Evde Maske Dikimi Nasıl Yapılır? 2

Evde Maske Dikimi Nasıl Yapılır? 3

Evde Maske Dikimi Nasıl Yapılır? 4

Maskenin ana hatları oluşmaya başladı. Şimdi aşağıdaki gibi çizelim. Mavi çizgiler maskemizin kalıbı olacak. Maske kalıbını hazırladık. Bitti.

Evde Maske Dikimi Nasıl Yapılır? 5

Kırmızı çizgiler lastikleri geçireceğimiz kısımları gösteriyor.

Evde Maske Dikimi Nasıl Yapılır? 6

Kırmızı kısım filtre de kullanacağımı kalıbı gösteriyor. Ana kalıptan 0,5 cm daha küçük olacak. Bu şekilde filtreyi maskeye kolayca yerleştirebilirsiniz.

Evde Maske Dikimi Nasıl Yapılır? 7

Filtre ve 2 adet kumaş toplamda 3 parça kestikten sonra parçaları birleştiriyoruz. Çene kısmında cep bırakmayı unutmuyoruz. Buradan filtreyi kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Evde Maske Dikimi Nasıl Yapılır? 8

Evde Maske Dikimi Nasıl Yapılır?

Kaynak : https://takprosto.cc/kak-sshit-masku-dlya-lica/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler