Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Maske Nasıl Örülür?

Dünyası saran bir hastalık ile karşı karşıyayız. Ölümler oluyor. Maske takmak bir nebze olsun koruyor. Bu aralar maske bulamıyoruz. Nette de kötü niyetli fırsatçılar fiyat artırdı alamıyoruz. Bizde en iyisi elimizde iplerimiz var. Onlarla örgü maske örelim dedik. Tığ işi örgü modelleri ile yaptığımız bir çalışma. Her renk ile örebilirsiniz. İçine isterseniz pamuklu kumaşlarla astar da dikebilirsiniz. Basit dikiş teknikleri ile kolayca dikebilirsiniz. İçine gazlı bezde kullanabilirsiniz. Kullan at şeklinde küçük parçalar yerleştirerek kullanabilirsiniz. Astarları yıkayabilir tekrar kullanabilirsiniz. Örgü maske modellerinde örnekli modelleri de gördüm. Dilerseniz sizde kenarına örnekler koyabilirsiniz. Örgü modellerinden beğendiğiniz örnekleri fazla abartmadan örebilirsiniz. Maske ve daha fazlası için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz. Maske nasıl örülür detaylara geçiyoruz. Hazırlayın ipleri tığları.

Tığ İşi Maske Nasıl Örülür?

Maske nasıl örülür malzeme listesi ile başlayalım. 1 adet ip, 2,5 mm tığ, gazlı bez, makas kullanacağız. Modelde nako pırlanta kullanılmış. Siz elinizde olan ipler ile örebilirsiniz.

Maske Nasıl Örülür?

Örgü maskemize 15 zincir çekerek başlıyoruz ve kenar zincir olarak 1 tane daha zincir çektikten sonra bütün zincirlerin içine sık iğne örüyoruz 15 tane sık iğne olarak 2 sıra örüyoruz. 3 sıradan itibaren her iki kenarda 7 ser ilmek ayırıp orta ilmekte 3 sık iğne örerek artırma işlemi yapıyoruz. Artırma işleminden sonraki sırada her bir ilmeği sık iğne olarak örüyoruz. Yani bir sırada artırma işlemi yaparken diğer sırada artırma işlemi yapmıyoruz. Bu şekilde toplam 27 sık iğne elde edene kadar ilerliyoruz. 27 sık iğne olarak 16 sıra örüyoruz ve 13 er ilmek iki tarafta ayırdıktan sonra orta ilmekle beraber kenarlardaki ayırdığımız ilmeklerden de alarak 3 ilmek birden toplayıp eksiltme işlemi yapıyoruz. Yine bir sonraki sırada hiçbir işlem yapmadan bütün ilmeklerimizi sık iğne olarak örüyoruz. Bu şekilde 15 ilmek kalana kadar eksiltme işlemini yapıyoruz. Kenarlarda da ilmekler üzerinde sık iğne yaparak diğer uca kadar ördükten sonra 46 zincir çekip diğer uç kısma ilmeğimizi sabitleyip kenarda sık iğne yapıp ilerliyoruz. Uç kısımda yine 46 zincir çekip karşı tarafa ilmeğimizi sabitleyip ipimizi kesiyoruz. Maskemizin iç kısmına isterseniz astar dikebilirsiniz. İsterseniz günlük olarak gazlı bez koyarak kullanabilirsiniz.

Maske Nasıl Örülür? 1

Maske Nasıl Örülür? 2

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler