Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Nakışı İğnelik Nasıl Yapılır?

El nakışı modellerinden çok beğeneceğiniz kendin yap projesiyle devam edeceğiz. El nakışı iğnelik nasıl yapılır? Bugünkü konumuz çok şık bir iğnelik. El nakışı örneklerinden beğendiğiniz çiçeklerden, yapraklardan kendinize çeşitli şekillerde iğnelikler yapabilirsiniz. Altıgen, yuvarlak, kare gibi. Hatta kavanozdan iğnelik modelleri olarak da düşünebilirsiniz. Biraz daha önce yaptığımız iğneliklerden bahsedelim. Örgülerden iğnelikler yapabilirsiniz. Mesela kavanozdan iğnelik yapımı kavanoz kapağına örgü kaktüsten yaptığımız bir örnek. Keçelerden iğnelikler yapabilirsiniz. Örneğin keçe iğnelik yapılışı farklı çalışmalarda da kullanacağınız fikirlerden. Parça kumaşlarla ve yine el nakışlarıyla yapacağınız kırkyama nakışlı iğnelik nasıl yapılır önceki tariflerden ulaşabilirsiniz. Örgülerle yapılmış daha çok farklı iğneliklerimiz var. Tüm anlatımlı modellere mimuu.comdan ulaşabilirsiniz. Şimdi yeni modelimizin anlatımına geçelim.

El Nakışı İğnelik Yapılışı

El nakışı iğnelik modelinde kullandığımız çiçekleri, yaprakları farklı yerlerde de kullanabilirsiniz. Kıyafet süslemede kullanabilirsiniz. Duvar süsü modellerinde, havlu süslemelerinde kullanabilirsiniz. Bebek örgüleri, yelekleri, hırkaları ördüğünüzde nakışlarla süslemeler yapabilirsiniz. El nakışlarını boncuk ve incilerle de süsleyebilirsiniz. Aşağıdaki çalışma bizlere çok güzel fikirler verecek. El nakışı tekniklerini eski kotları kullanarak da iğneliklerde yapabilirsiniz.

El Nakışı İğnelik Nasıl Yapılır? 2

El Nakışı İğnelik Nasıl Yapılır? 1

İğneliğimiz bittiğinde yukarıdaki gibi muhteşem duracak. Eğer nasıl yapıldığını merak ediyorsanız işte tarifi. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler