Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dondurmalı Kazak Yapılışı

Çocuklarımız için çok eğlenceli bir kazak hazırladık. Erkek ve kız çocukları için keyifle örüp kullanabilirsiniz. Hatta daha büyük örerek kendiniz için de örebilirsiniz. Önündeki dondurma süslemesini diktiğiniz kıyafetlerde, bebek yelek modellerinde, bebek battaniyesinde, el örgüsü kırlent modellerinde ve daha birçok yerde kullanabilirsiniz. Tığ işi ile ördüğümüz yakadan başlama kazak modelinin üzerinde de yine farklı süslemelere yer verebilirsiniz. Dondurmalı kazak yapılışı yerine arabalı kazaklar örebilirsiniz. Çiçekli kazaklar örebilirsiniz. Kelebekli kazaklar örebilirsiniz. Örgü aplike modellerinden beğendiğiniz modelleri örüp kazağın üzerine dikebilirsiniz. Bebek örgü modellerinden beğendiğiniz, çocukların sevdiği figürlerle kazakları süsleyebilirsiniz. Örgü modellerinden birçok modeli birbirine harmanlayarak kullanabilirsiniz. Dondurmalı kazak yapılışını temel olarak örüp kumaşlarla da aplikeler yapabilirsiniz.

Dondurmalı Kazak Nasıl Örülür?

Şiş örgü modelleri ile ördüğünüz kazak modellerine de dondurma süslemesini yapabilirsiniz. Dondurmalı kazak yapılışında kullandığımız dondurmaları birçok yerde kullanabilirsiniz. Örmek istediğiniz yaşa göre zincir veya ilmek sayısını ayarlayarak kazaklarınızı örebilir ve üzerini aplikelerle daha modern hale dönüştürebilirsiniz.

Dondurmalı kazağımızın şemaları ile devam edelim.

Dondurmalı Kazak Yapılışı 7

Dondurmalı Kazak Yapılışı 1

Dondurmalı Kazak Yapılışı 3

Dondurmalı Kazak Yapılışı

Dondurmalı Kazak Yapılışı 5

Dondurmalı Kazak Yapılışı 10

Dondurmalı Kazak Yapılışı 2

Kazağımızın şemalarını yaka kısımlarını, kol kısımlarını, bittiğinde yaka ve diğer kısımların şemalarını inceledik. Şimdi örgü dondurma külahının yapılışını inceleyelim.

Dondurmalı Kazak Yapılışı 9

Şimdi külahı kazağın üzerine dikelim. Daha sonra istediğimiz renk büyük ponponlarla dondurmamızı yapalım. Külahın üzerine boncuklar da dikebilirsiniz. Bence çok güzel oldu. Kolay ve gösterişli. Tığ işi kazağı örüp üzerine süslemelerle çeşitlendirebiliriz. Ve bir modelden birçok model oluşturabiliriz.

Dondurmalı Kazak Yapılışı 6

Dondurmalı Kazak Yapılışı 8

Dondurmalı Kazak Yapılışı 4

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8327

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler