Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Değişik Bebek Yelek Modelleri Anlatımlı Yapılışı

Tığ ile kolay bebek yelekleri var sırada. Harika bir model. Kız bebek yelek modelleri, erkek bebek yelek modelleri olarak örüp kullanabilirsiniz. Bebek yeleklerinin en güzel örneklerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Son model bebek yeleklerini kolay bir şekilde gerek resimli, gerek videolu anlatımlarla rahatlıkla örebilirsiniz. Bebek yelek modelleri anlatımlı yapılışı için hem yazılı anlatımını hazırladık. Örgü modellerinde üzerine işlemeler yapacağınız bebek yelek modelleri kolay örneğe geçelim.

Bebek Yelek Modelleri 2020 Yapılışı Anlatımlı

Her renkle öreceğiniz örmesi keyifli bir yelek var sırada. Malzeme olarak 2 renk alize happy baby ip, 2,5 mm tığ, makas gerekli olacak. Bebek yelek modelleri anlatımlı yapılışı için hemen anlatıma geçelim. Daha sonra videolu tarifini izleriz.

Bebek yeleğimiz 1 yasa göre hazırlanmıştır. Daha küçük veya büyük yapmak için zincir sayılarından artırma veya eksiltme yaparak modeli kurabilirsiniz. 85 tane zincir çekerek başlıyoruz. Model kurulduktan sonra fazla olan zincirleri kesebilirsiniz. Çekmiş olduğumuz zincirlerin üstüne küçük kutucuklar yapıyoruz 33 tane. İkinci sıradan itibaren modeli kuruyoruz. Sıra başında ve sıra sonunda 1 kutu boş olarak örüyoruz. İkili trabzan olarak ördüğümüz yerleri 3 kutu üzerine örüp aralarda yine bir kutu boş bırakıyoruz. Model 3 sırada bir kendini tekrarlıyor. Trabzanlı bölümlerde çalıştığımız kutular 9 tane olana kadar yeleğimizin arkasını örüyoruz. Yaka için ortada 7 tane kutucuk bırakıp kenarlarda 3 model olarak örmeye devam ediyoruz. Arka sıra ve ön sıra sayıları aynı olana kadar ördükten sonra kenarlardan diğer renk ip ile kutuların içine tekli fıstıklar yapıp kapatıyoruz. İki sıra olarak fıstık uygulaması yapıp ikinci sırada kenarlardan örerken birleştirme işlemi yapıyoruz. Yaka kısmında da aynı şekilde 3 sıra fıstık örüp en son kenar oyası yaparak modeli tamamlıyoruz.

Bebek Yelek Modelleri Anlatımlı Yapılışı 1

Bebek Yelek Modelleri Anlatımlı Yapılışı 2

Bebek Yelek Modelleri Anlatımlı Yapılışı 3

Bebek Yelek Modelleri Anlatımlı Yapılışı

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler