Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dağılmayan Şekerlenmeyen Vişne Reçeli Nasıl Yapılır?

Vişne zamanı yaklaşıyor. Bugün vişne reçeli nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Dağılmayan şekerlenmeyen vişne reçeli nasıl yapılır detaylarıyla hazırladık. Bizim evde pek tatlı tüketilmiyor. Reçel çeşitleri çok yenmiyor. Ama ben yine de azda olsa yapıyorum. Hem kendimiz için olurda canımız çekerse diye hem de misafirlerimiz için. Ev yapımı reçel tarifleri her zaman daha sağlıklı. Aslında reçel içinde çok şeker barındırdığı için çokta sağlıklı değil. Ama evde yaptıklarımızın içinde ne olduğunu bildiğimiz için dışardan aldıklarımıza göre daha sağlıklı diyebiliriz. Ben daha çok vişneyi dondurucuda saklıyorum. Yaz kış meyve suyu olarak tüketmeyi daha çok seviyoruz. Kışlık hazırlıklarda daha önce yaptığımız reçellerden bahsedelim. Çam kozalağı reçeli tarifi. Mutlaka yazdan zamanı geldiğinde yapılmalı. Kışın tüketmek oldukça faydalı. Çam kozalağı reçeli tarifini videolu olarak hazırlamıştık. Videodan izleyerek rahatlıkla yapabilirsiniz. Elma reçeli tarifi ise yapacağınız diğer reçellerden olabilir. Reçellerin yanında kışın sebzeleri, meyveleri dondurucuda da saklıyoruz. Kışlık hazırlıklar yavaştan başlığı için derin dondurucuda saklanan yiyeceklerden bahsetmeye de başlayabiliriz.

Vişne Reçeli Tarifi

Yaz meyvelerinden reçeller yapıyoruz. Şeftali reçeli, çilek reçeli, vişne reçeli gibi. Bugünkü konumuz vişne reçeli. Dağılmayan, şekerlenmeyen vişne reçeli nasıl yapılır detaylarıyla hazırladık. Malzeme olarak 3 kg vişne, 2,7 kg şeker, 300 ml su kullanacağız.

Dağılmayan Şekerlenmeyen Vişne Reçeli Nasıl Yapılır? 1

İlk olarak vişnelerin sap kısımlarını temizliyoruz. Daha sonra güzelce yıkıyoruz. İsterseniz çekirdeklerini vişneleri yıkadıktan sonra çıkartabilirsiniz. Şimdi geniş bir kapta şeker ve suyu karıştıralım. Tencerede şekeri kaynatmaya başlayalım. Kaynamaya başlayınca vişneleri ilave edelim. Orta ateşte pişirelim. Üzerinde oluşan köpükleri alalım. 25 – 30 dakika orta ateşte kaynatalım. Ocaktan alıp karıştıralım. Eğer köpükler varsa kaşık yardımıyla alalım.

Dağılmayan Şekerlenmeyen Vişne Reçeli Nasıl Yapılır? 2

Çok koyu kıvamda olmayan, dağılmayan, şekerlenmeyen reçel tarifi istiyorsanız detaylarıyla anlatımını hazırladık. Son olarak ise dağılmayan şekerlenmeyen vişne reçeli nasıl yapılır izleyelim. Afiyet olsun.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler