Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçek Paspas Yapılışı

En güzel paspas modelleri ile devam ediyoruz. Çok güzel evinize renk katacak çiçek paspas yapılışı hazırladık. Adım adım resimlerle ve ayrıntılı yapılışı ile. Örgü çiçeği birçok yerde kullanabilirsiniz sadece paspas yapımında değil. Örgü patik modellerini süslemek için kullanabilirsiniz. Örgü terlik modelleri örüp üzerine çiçeği dikebilirsiniz. Videolu örgü çiçekli terlik yapılışı tamda böyle bir örnek. Bebek örgü modellerini süslemek için kullanabilirsiniz. Mimuu.comda sizlere fikir verecek birçok örnek var. Onlara inceleyebilir çiçeği nasıl yerlerde kullanabilirsiniz görebilirsiniz. Kendinize diktiğiniz bir kıyafeti süslemek için kullanabilirsiniz. Örgü saç bandı, taç modelleri gibi çalışmalarınızı süslemek için kullanabilirsiniz. El yapımı broş modellerinde de kullanılabilir çiçek. Şimdi çiçek paspas yapılışı ayrıntılarını görelim. Örgülerimizde gönül rahatlığı ile kullanalım.

Çiçek Paspas Nasıl Örülür?

Parça ipleri değerlendirmek için müthiş bir örgü paspas modelleri. Çiçek paspas yapılışı için elinizde olan parça ipleri kullanabilirsiniz. Renkli ipler, ipimize uygun tığlar, makas ve iğneye ihtiyacımız olacak. Modeldeki paspasın boyutları 65 cm civarında. Siz istediğiniz ebatlarda örebilirsiniz.

Paspasa sihirli halka ile başlayıp içine 12 sık iğne yapıyoruz.

Çiçek Paspas Yapılışı 2

2. rengimizle başlıyoruz. 2 ilmek kaydırma yapıyoruz. 3. sık iğne içine aynı yere tığa 5 li 6 lı fıstık yapıyoruz. Tığda 9 ilmek oluyor hepsini bir örüyoruz. 2 zincir çekip aynı yere tekrar batıyoruz. Bu şekilde toplam 6 yapraklı bir çiçek örüyoruz.

Çiçek Paspas Yapılışı 3

Çiçek Paspas Yapılışı 4

Çiçek Paspas Yapılışı 5

Çiçek Paspas Yapılışı 6

Çiçek Paspas Yapılışı 7

Çiçek Paspas Yapılışı 8

Çiçek Paspas Yapılışı 9

Çiçek Paspas Yapılışı 10

Çiçek Paspas Yapılışı 11

Çiçek Paspas Yapılışı 12

Çiçek Paspas Yapılışı

Tek tek çiçeklerimizi örüyoruz. 65 cm bir paspas için renk renk 70 tane çiçek örüyoruz. Bitmiş çiçekleri istediğiniz renk düzeninde birbirine iğneleyerek tutturabilirsiniz. Yada direk dikerek paspası tamamlayabilirsiniz. Paspasın arka kısmından çiçekleri birbirine iğne ile dikerek birleştiriyoruz.

Çiçek Paspas Yapılışı 14

Çiçek Paspas Yapılışı 15

Çiçek Paspas Yapılışı 13

Yumuşacık puf puf çiçeklerden oluşan güzel bir paspasımız oluyor.

Çiçek Paspas Yapılışı 1

Kaynak : https://blog.buttinette.com/handarbeiten/kostenlose-anleitung-bluetenteppich-haekeln/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler