Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçek Desenli Yuvarlak Hırka Yapılışı

Bayanlar için yepyeni bir hırka modelleri yapılışı daha hazırladık. Çiçek desenli yuvarlak hırka yapılışı.  Şemalı anlatımlı. Tığ işi ile ördüğümüz yepyeni bir model. Oldukça kolay. Şemalarda hırkanın nasıl örüldüğü ayrıntılı bir şekilde gösterilmiş. Çok araştırdım fakat yapılışına dair farkı anlatımlar bulamadım. Örgü severler eminim anlayacak ve hemen örmeye başlayacaktır. Zincir çekip üzerine modeli kurarak örüyoruz. Yeni hırka modellerinden biraz bahsedecek olursak norveç örgü hırka modeli ön kısmına saç örgüsü eklediğimiz çok güzel püsüllü bir hırka. Haraşo örgü modelleri ile örüyoruz. Yüksek kollu hırka yapımı ise yine çok beğeneceğiniz şiş örgü modelleri ile örülmüş bir hırka. Her zaman olduğu gibi daha fazla örgü modelleri anlatımları için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz.

Çiçekli Yuvarlak Hırka Nasıl Örülür?

Çiçek desenli yuvarlak hırka yapılışında trabzanlarla çiçek şeklini oluşturuyoruz. 1 turda 2 yaprağı yapıyoruz. Bir sonraki turda üst yaprağı yaparak tamamlıyor ve çiçeği oluşturuyoruz.

Çiçek Desenli Yuvarlak Hırka Yapılışı 12

Çiçek Desenli Yuvarlak Hırka Yapılışı 13

Çiçek Desenli Yuvarlak Hırka Yapılışı 1

Çiçek Desenli Yuvarlak Hırka Yapılışı 5

Hırkada kullanacağımız şemalar bu şekilde. Şemada halka zincir, uzun çizgi trabzan anlamına geliyor. Artı ise sık iğne anlamına geliyor. Bu tekniği kullanarak farklı desen uygulamaları da yapabilirsiniz. Aynı deseni uygulamak zorunda değilsiniz. Örgü anlatımlarımız sizlere fikir versin ve yeni tasarımlar oluşturmanızı sağlasın.

Dilerseniz şimdi çiçek desenli yuvarlak hırka yapılışı bittiğinde nasıl durduğuna bakalım. Şık ve önü anvelop olarak gelen bir hırka.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/5895/zhifa

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler